Cena vstupenky je jen zlomkem nákladů, které v případě absolvování tripu bude muset vydat.

„Hlavně naše fanouškovské jádro - asi čtyřicítka nejvěrnějších z kotle - si tuto možnost nenechala ujít. Aby ale byla tato zábava dostupná, většina si logistiku řeší individuálně, dorazila do Moskvy během středy a čtvrtka. Ušetří tak hodně peněz. Například oproti poslední oficiální nabídce klubu i polovinu,“ přiznává šéf zlínského kotle, jenž si ale své jméno nepřál zveřejnit.

Při cestě do Ruska klub hodně pomohl při vyřizování víz.

„A to nejen časově, ale i finančně. Po konzultaci s fandy Baníku či Slávie jsme věděli, že konzuláty házejí klacky pod nohy. Navíc místo více než dvou tisíc korun nás vyšly na čtyři stovky,“ poděkoval vedení Fastavu.

Při shánění letenek přitom platilo, kdo dřív koupil, letěl levněji.

„Já osobně všem radil a nakonec jsem ten nejlepší čas prováhal. Pár dní po losu stála letenka okolo tří a půl tisíce korun, někteří ale zaplatili i dvakrát tolik. To samé platí o ubytování, které se ale dalo sehnat nejrozumněji,“ přitaká člen fanklubu, který si jako většina kolegů musí vzít pro výjezdy dovolenou.

„To ale k tomu patří, nikdo toho nelituje,“ dušuje se.

I on je připraven absolvovat všechna tři utkání Evropské ligy na půdě soupeřů. Ti nejspořivější vynaloží okolo dvaceti tisíc korun, další i o deset tisíc více.

„Nejsložitější to bude do Tiraspolu, kam jsou špatná a drahá spojení. Nejvíce nás pak bude v Kodani, kam se dá dojet i na otočku autobusem za pár korun. Vždy jsem snil jezdit se Zlínem po Evropě, prožít velké dobrodružství. A teď se mi to splnilo,“ dodal spokojeně šéf zlínského fanklubu.

Na kolik vyjde cesta do Moskvy (v Kč):
Letenka zpáteční 3500 – 7000
Ubytování 600 – 2000
Víza 400 (přes klub) - 3000
Vstupenka 160 - 1000

Moskva (Od našeho zvláštního zpravodaje)