Duel tehdy skončil divokým skóre 4:4. A ve druhém? Domů v sobotu odcházeli se stejným pocitem. Zlínskému Filipu Rýdelovi byla až dodatečně jedna branka fotbalovým svazem ubrána a připsána spoluhráči Vyskočilovi. Liberecký útočník Andrej Kerić o hattrick nepřišel, utkání skončilo nejvíc jejich zásluhou 3:3…

„Dva hattricky v jednom zápase jsou výjimečné. Něco takového si nepamatuji,“ marně lovil v paměti kouč Liberce Ladislav Škorpil.

Kerić zaznamenal tři zásahy do černého vůbec poprvé ve své kariéře. „Byl bych raději, kdybychom vyhráli 1:0 a gól dal brankář,“ pronesl zklamaně třiadvacetiletý Chorvat poté, co Severočeši ztratili v závěrečných 11 minutách vedení 3:1.

Po absenci ve dvou prvních jarních utkáních vstřelil v následujících dvou čtyři branky a svůj účet v této sezoně zaokrouhlil na deset přesných tref. Poslední Zlín měl na svém kontě před duelem se Slovanem o jednu méně.

„Když to jde, je to snadné. Útočník je na hřišti od toho, aby dával góly,“ zní Kerićovo krédo, který si v 30 zápasech české nejvyšší soutěže drží průměr více než půl branky.

Naopak Rýdel si své prvoligové góly pamatuje velmi dobře. A není divu. „Předtím jsem vstřelil jediný Baníku,“ připomněl tři roky staré střetnutí Olomouce v Ostravě.

Trefy obou hrdinů sobotního zápasu nemohly být rozdílnější. Zatímco liberecký forvard využil své rychlosti a všechny góly dosáhl ze hry, Rýdel výhradně ze standardních situací. Jeho původně první branka byla v neděli připsána tečujícímu Vyskočilovi, druhou zaznamenal z penalty a třetí výstavní ranou z přímého kopu do pravého horního rohu.

„Střílím z dálky, zkouším to a dnes to tam spadlo. Na penaltu jsem si věřil,“ líčil čtyřiadvacetiletý středopolař, který ve Zlíně hostuje ze Sigmy Olomouc.

Oba hráči uznali, že nerozhodný výsledek byl zasloužený. Ani jeden s ním ale nebyl spokojený. „V boji o poháry jsme zbytečně ztratili,“ věděl Kerić.

„V naší situaci potřebujeme vyhrávat. Nechytli jsme ale začátek a pak jsme se vezli. Za první poločas jsme si zasloužili vyfackovat. V kabině jsme si řekli, že už nemáme co ztratit a do druhé půlky vletíme. Po přestávce jsme Liberec přehrávali. Tak musíme ale hrát pořád,“ dodal Filip Rýdel.