„Sháníme peníze. Potřebujeme okolo sto padesáti tisíc korun. Věřím, že je dáme dohromady,“ pronesl Petr Koseček, člen výkonného výboru.

Koseček spolu se svým jmenovcem Miklasem obnovil v roce 1995 činnost sálových fotbalistů ve městě a nejvíce se zasloužil o jeho vzestup.

„Jerevan považuji za své dítě, takže by mě mrzelo, kdyby se rozpadl,“ vyložil, proč znovu vstupuje do stejné řeky.

Před dvěma a půl lety se totiž s Jerevanem rozešel. Klub přestoupil ze sálového fotbalu do futsalu, s čímž Koseček nesouhlasil.

„Nebyli jsme na to připraveni,“ mínil. A běh událostí mu dal za pravdu. Valaši po dvou sezonách spadli ze druhé ligy do divize. Přestože se do ní přihlásili a zaplatili kauci 10 tisíc korun, do soutěže nezasáhli. Vážně totiž hrozilo, že Jerevan by neměl s kým nastoupit.

„Řada našich kluků hraje velký fotbal, takže jsme nahlásili termín zápasů na pátek. Jenže v ten den nebyla slavičínská hala volná a soboty nepřicházely do úvahy,“ podotkl Leoš Minarčík, tehdejší trenér mužstva, jenž rovněž patří do nového výkonného výboru.

Dalším kamenem úrazu byl postoj divizního TVD Slavičín, který nechtěl futsalistům uvolňovat své fotbalisty.

„Vedou divizi, hrají o postup do MSFL, takže se tomu nedivím,“ uznal Minarčík.

Jerevan však počítá s tím, že oba problémy vyřeší.

„Chceme mužstvo omladit. V okolí je spousta mladých talentovaných kluků,“ poukázal Koseček. Valaši by však rádi využili rovněž služeb zkušeného tria Hnilo, Macek, Světlík. Prvně dva jmenovaní hostují v druholigovém Třinci, Světlík přestoupil do prvoligového Benaga.

„Odešel zadarmo a je dohoda, že se k nám zase vrátí,“ prozradil Minarčík.

Najít termíny mistrovských utkání však bude složitější.

„Přes zimní přestávku velkého fotbalu bychom hrávali v sobotu, na začátku podzimu a na jaře v pátek,“ nastínil Minarčík. Záležet bude na dohodě se Sportovními kluby. „Snad najdeme kompromis,“ věří Jaroslav Kučera, předseda SK Slavičín.

A jako soutěž by měl Jerevan od sezony 2009/10 hrát?

„Minimálně divizi. Je ale možné, že se uvolní místo ve druhé lize,“ dodal Petr Koseček.