„I v silně kombinované sestavě sedmi hráčů, kdy nám citelně scházeli fotbalisté divizního Slavičína Jaroš s Liškou a rodinných důvodů brankář Tyl, jsme měli minimálně na postup,“ přiznal mluvčí klubu Petr Koseček.

Jako stěžejní se ukázal hned úvodní duel s pozdějším vítězem, který Jerevan prohrál o jedinou branku. „ Smutek je o to větší, že deset sekund před koncem trefil Fojtík z devítky jen tyč novoborské svatyně,“ posteskl si Koseček.

Prohra patrně dolehla na fotbalisty Slavičína i ve druhém utkání s Českými Budějovicemi.

„Nezachytili jsme nástup a brzy prohrávali o dva góly. Filip Macek sice snížil na rozdíl branky, ale Jihočeši přidali další dvě branky a prakticky nás vyřadili z bojů o vítězný vavřín,“ upřesnil mluvčí.

V posledním utkání s AFK Klatovy se hrálo jen o třetí místo a Slavičín bral výhru 5:1. „Premiérové vystoupení za propadák nepovažuji, ovšem mohli jsme dopadnout lépe,“ pokrčil rameny Koseček.

S uplynulým ročníkem ve Slavičíně spokojenost nevládne a i proto se dají očekávat na blížící se valné hromadě klubu změny jak v jeho vedení, tak na trenérském postu. „Je to jedna z alternativ,“ potvrdil Petr Koseček, který se již nyní coby svazový funkcionář těší na vyvrcholení sezony.

V polovině května se totiž česká reprezentace sálového fotbalu účastní ME v Bělorusku a o týden později (25. – 27. 5.) bude zlínský klub v Otrokovicích pořádat prestižní finálový turnaj Ligy mistrů.

Výsledky Slavičína ve skupině ČP v Klatovech: Jerevan Slavičín – Adria Nový Bor 0:1 (0:1), – Tex-Color České Budějovice 1:4 (1:3), – Klatovy 5:1 (3:0).

Sestava Jerevanu: Gregušiak – T. Švach, Both, Šála, Pekárek, Trllo, Macek, Fojtík a Divila

DALŠÍ VÝSLEDKY: Semifinále: Orth-Med Č – Tex-Color 4:4, na pen .4:3, Trival Klatovy – Nový Bor 0:4 (0:2). Finále: Nový Bor – Orth-Med 5:0.