Šanci na překvapení vzal Slovácku katastrofální začátek

Uherské Hradiště – Po dvaceti minutách se zdálo, že fotbalisté Slovácka odjedou z Letné jako zpráskaní psi. Nakonec ale, i díky tomu, že Sparta polevila, uhráli v předehrávce 28. kola nejvyšší soutěže ještě celkem přijatelný výsledek. „Naše individuální chyby předcházely čtyřem z pěti gólů," zlobil se trenér Slovácka Svatopluk Habanec.

16.5.2015

Petr Reinberk ze Slovácka (vlevo) a Václav Kadlec ze Sparty.Foto: ČTK/Kateřina Šulová

Libor Došek po nepovedeném domácím utkání s Brnem varoval, že pokud Slovácko předvede podobný výkon na Spartě, mohlo by si také odvézt rekordní porážku ligy. Když ve 21. minutě Václav Kadlec zvyšoval už na 4:1, dost možná si ostřílený útočník modrobílých říkal, jestli na svůj tým náhodou nepřivolal nějakou pohromu.

Obranná hra Slovácka, to byla v úvodu zápasu jedna velká katastrofa. Sparťané toho s radostí využívali. Jako první se mezi střelce zapsal Kadeřábek, kterého o chvíli později napodobil Lafata, který se tak s 18 zásahy osamostatnil na čele tabulky střelců.

„Šli jsme rychle do vedení, to bylo velké plus," pochvaloval si domácí trenér Zdeněk Ščasný.

To jeho protějšek měl pochopitelně úplně jiné pocity. „Sparta na nás nastoupila ve velkém tempu, my jsme jí to však umožnili chybami. To nás bohužel trápí delší dobu. Naše bránění, to je kámen úrazu, tam máme do budoucna na čem pracovat," nechal se slyšet Svatopluk Habanec.

Ani domácí si ale vzadu nepočínali zrovna vzorově a jejich nedůslednost potrestal krásným obstřelem Michal Trávník.

„Směrem dopředu to z naší strany nebylo špatné, ale dozadu ano. Z každého brejku dostaneme gól, to se pak těžko hraje," povídal talentovaný záložník Slovácka.

Domácí fotbalisté totiž žádné komplikace nepřipustili a na jeho trefu zareagovali dalšími dvěma zásahy. Těsně před přestávkou ale Diviš snížil na rozdíl dvou branek a zdálo se, že by Slovácko mohlo favorita ještě pozlobit. Jenže hned na začátku druhé půle přidal Kadlec pátý gól a bylo vymalováno.

„Drtivou většinu zápasu jsme měli pod kontrolou, mohli jsme přidat víc branek. Spoustu akcí jsme ale nevyřešili dobře. Ztráceli jsme koncentraci, hráli jsme individuálně, neudrželi jsme rytmus po celou dobu," našel pihy na kráse výkonu jeho mužstva sparťanský trenér.

Svatopluk Habanec naopak našel i nějaké pozitivní věci. „Když jsme se dostali do hry, byli jsme i silní na míči. Dopředu jsme se nebáli hrát, středová řada hrála dobře. Těžko jsme ale zápas mohli zvládnout, když děláme takové chyby," pokrčil rameny kouč Slovácka.

SPARTA PRAHA – 1. FC SLOVÁCKO 5:2 (4:2)

Branky: 21. a 51. Kadlec, 5. Kadeřábek, 11. Lafata, 18. Vácha – 14. Trávník, 42. Diviš. Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Peřina. ŽK: Vácha – Došek. Diváci: 5507.

Sparta: Štěch – Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa – Vácha (84. Shala), Matějovský (70. Mareček) – Kadlec, Dočkal, Krejčí (58. Konaté) – Lafata. Trenér: Ščasný.

Slovácko: Heča – Kuncl (87. Prajza), T. Rada, Košút, Reinberk – Diviš (73. Galuška), Valenta, Trávník, Havlík, Kerbr (58. Hlúpik) – Došek. Trenér: Habanec.

Zlámala mlha nepřekvapila. Olomouc není na kopci, tohle tady bývá, smál se

Mohl zažít ostřejší premiéru? Těžko! Když pomineme utkání MOL Cupu v Písku, ostrý debut si brankář Zdeněk Zlámal v dresu Zlína připsal až ve čtvrtečním utkání Evropské ligy proti Kodani. A jako jediného přímého aktéra utkání jej nepřekvapila ani hustá mlha, kvůli které se zápas málem nedohrál.

Fotili jste se u voleb? Pošlete nám svoji fotku a my ji zveřejníme

Máte fotku, jak letos volíte? Pošlete nám ji na editori.zlin@denik.cz, rádi vám ji zveřejníme na našem webu a ty nejlepší i tištěném vydání.

FOTOGALERIE / Čtvrteční fotbalový zápas evropské ligy mezi Zlínem a Kodaní v Olomouci se neobešel bez problémů.

Mlha? Neviděl jsem na brankáře Kodaně, přiznává Jiráček

Má zkušenosti z německé bundesligy. V roce 2012 se zúčastnil mistrovství Evropy, s Plzní a Spartou zase absolvoval několik těžkých pohárových bitev. V podobných podmínkách, jaké panovaly ve čtvrtek večer v Olomouci, ale zlínský záložník Petr Jiráček nikdy předtím nehrál.