Starší dorostenci byli po čtyřech utkáních bez vítězství v křeči a první poločas proti Bohemians nezvládli. „Byl to náš nejslabší jarní výkon,“ přiznal trenér Tescomy Jiří Chytrý.

Po přestávce se ale jeho svěřenci výrazně zlepšili a díky dvěma trefám střídajících Hudáka s Kutňákem nakonec výsledek otočili. „Potřeboval jsem kluky probrat ze špatného rozpoložení, takže během poločasové pauzy byla v kabině bouřka. Pomohla nám, protože kluci do toho šlápli. Hodně jsme takový výsledek potřebovali,“ radoval se Chytrý.

Devatenáctka se vítězstvím udržela na druhé příčce, díky šokujícímu zaváhání vedoucí Olomouce doma se zachraňující se Plzní ztrácí na první místo stále jen dva body. „Dopředu ani dozadu se nedíváme. Chceme udělat co nejvíce bodů, a pak uvidíme, na jaké umístění to bude stačit. Každá medailová pozice by pro nás byla úspěchem,“ řekl Jiří Chytrý.

V dnešním utkání bude Zlínu chybět maturující kapitán Pečeňa. „Trošku se jeho absence bojím, protože je dirigentem obrany. Budeme muset improvizovat, což proti rozjeté Spartě není zrovna ideální,“ povzdechl si kouč starších dorostenců.

Velmi zklamaný z výkonu i výsledku byl trenér sedmnáctky Jan Somberg (na snímku). „Podle papírových předpokladů jsme měli bodovat. Jenže hráčům chyběl potřebný přístup i nasazení. Nic námnebylo platné ani zlepšení ve druhé půli, v níž jsme soupeře jasně přehráli,“ poznamenal Somberg.
V případě výhry mohli mladíci Tescomy na čele tabulky navýšit náskok na pět bodů, protože druhá pražská Slavia podlehla Baníku Ostrava. „O to víc nás prohra s Bohemkou mrzí,“ uvedl Somberg, jenž duel se Spartou považuje za klíčový. „Sparta je na jaře suverénně nejlepší- V případě, že uspějeme, budeme mít velkou šanci získat titul,“ prohlásil zlínský kouč.

Starší dorostenci nastoupí na Vršavě od 11 hodin, sedmnáctka začne hrát ve 13.15 hodin.