Zejména pak v oblasti komise rozhodčích na nejvyšší úrovni. „Třebaže sudího Kovaříka osobně neznám, v rozhovoru přesně vystihl situaci, jaká v české kopané panuje v případě propojení Romana Berbra s jeho manželkou a předsedkyní komise rozhodčích v jedné osobě Dagmar Damkovou," pokyvuje předseda KFS Zlín.

„Vše, co vyplavalo na povrch, se rozhodně nemůže ututlat a zamést pod koberec. Zatím jak je ve fotbalovém hnutí normální, probíhá vyčkávací taktika. Nejpozději příští týden v úterý, kdy máme výkonný výbor, by se k celé situaci měl zaujmout nějaký postoj. Následně uvidíme, jak se záležitost vyvine. Jsem realista, více asi v tuto chvíli udělat nepůjde," trpce se pousmál Hrubčík.

Jako snad jediný ze současného výkonného výboru jste se chvíli po vyřčení ostrých slov z úst sudího Kovaříka postavil na jeho stranu. Už jste zaznamenal nějaké ohlasy?

Zatím dohromady žádné. Nyní všichni vyčkávají. Situace, jaká panuje v českém fotbalu, byla v rozhovoru sudím Kovaříkem popsána trefně.

Neozval se vám pan Berbr či předseda Pelta?

Ne.

Byl jste někdy přítomen debatě, když pan Berbr hanlivě mluvil o lidech a funkcionářích na Moravě?

Ano, osobně. V první chvíli si člověk řekne, že si to vůbec dovolí, pak to ale přejde s hořkým úsměvem. Každý jsme sice nějaký, ale podle mě je to ukázka lidské ubohosti.

Jak se tedy podle vás může český fotbal zbavit pana Berbra?

Legislativně to je těžké, neboť byl zvolen Valnou hromadou FAČR. Každopádně všichni víme, že pan Berbr kolem sebe šíří strach a dělat fotbal tímto způsobem je hrozné. Každopádně by se měly změnit stanovy, aby na nejvyšších postech byli lidé pouze s negativním lustračním osvědčením. Dokud se takových lidí nezbavíme, co je nám pak platné, že podle mne máme zajímavou ligu, když po zápasech se pak často mluví jen o rozhodčích a vlivech na ně než o samotném výkonu fotbalistů.

Jaký další scénář očekáváte z vedení FAČR v příštích dnech?

Co mám informaci, dnes zasedali místopředsedové s předsedou FAČR Peltou. Každopádně očekávám, že Pelta příští týden na zasedání výkonného výboru přijde s nějakým řešením. Negativ ve vzduchu visí poměrně dost, neboť mediální tlak na dvojici Damková, Berbr je enormní a jak se ukazuje, tak 
i oprávněný. Fotbalu to vůbec neprospívá a přitom je to tak jednoduché. Odvolat člověka, který svoji funkci nezvládá, a jsem přesvědčen o tom, že i pohled veřejnosti by se na vedení fotbalu enormně změnil k pozitivu.

Co vás na poslední kauze mrzí nejvíce?

Že se český fotbal zbavuje nebo znechucuje práci rozhodčím, kteří jsou připraveni pro ligu i mezinárodní soutěže, nicméně nechtějí být loutky v rukách některých osob.

Jak budete reagovat, pokud VV FAČR nezaujme zásadní stanovisko k celé kauze?

Vím, ale zatím si to nechám pro sebe. (úsměv)

Čtěte také: Fotbal bez Berbra? Lákavé, ale zatím nereálné