Kromě zraněných Pacandy s Vrtělkou bude Zlínu scházet také vykartovaný Malár

Kromě Pacandy je od sobotního utkání na ostravských Bazalech na marodce i defenzivní záložník Vít Vrtělka. Ten má na tři týdny zafixované rameno, které si vykloubil po nekontrolovaném pádu. A v utkání s Baníkem viděl čtvrtou žlutou kartu krajní záložník Vladimír Malár. Všichni tři budou Zlínu chybět za dva dny v domácím utkání proti Liberci.

„Jde o velký zásah do sestavy, ale musíme se s tím poprat. Na šanci čekají další hráči, kteří budou mít možnost se ukázat,“ řekl kouč momentálně devátého celku první ligy Hoftych, jehož tým se po dvou prohrách potřebuje zvednout. „Vstup do soutěže se nám sice nepovedl, ale špatná nálada u nás nepanuje. Je nám všem jasné, že musíme podat stejně výborný a poctivý výkon jako proti Ostravě,“ doplnil.

Na zlínskou Letnou přijede jedenáctý Liberec, který po katastrofálním vstupu do sezony v tabulce stoupá. A Hoftych má před nejbližším soupeřem respekt. I kvůli výprasku 4:0, který Severočeši uštědřili Teplicím. „Liberec má velmi kvalitní tým. Jeho postavení v tabulce je jen výsledkem souhry náhod,“ míní trenér, jenž neustále bojuje se špatnými tréninkovými podmínkami.

Trávník na hlavním stadionu si Tescoma šetří na ligová utkání, v areálu na Vršavě je zase podmáčený terén. „Tyto podmínky neodpovídají potřebám a zabezpečení prvoligového klubu. Ale ve Zlíně jsme na to zvyklí. Když jsou problémy, semkneme se,“ uvedl Pavel Hoftych.