Tři příchody, šest odchodů a šest hráčů v jednání. To je zatím výsledek letního fotbalového průvanu v hanácké kabině. Co to provede se základní jedenáctkou? „Ještě nejsem rozmyšlený na sto procent,“ tají kouč Jindřich Lehkoživ.

Přemýšlet může a také asi bude až do sobotního podvečera, kdy do Kroměříže přijede otevřít nový ročník MSFL loni ještě druholigová Bystrc. Přitom příchod některých posil zatím vedení klubu ještě nedotáhlo do definitivního konce (Ševčík, Pospíšil, Verchola…).

Kádr Kroměříže tak zatím určitě posílí brankář Drápela z Bystrce, talentovaný záložník Dorotík z Mutěnic a Mazouch, který se vrátil z hostování v Uničově. Tím však prázdninový lov určitě nekončí. Největším problémem je zatím ve složení středu obrany. K Šilingerovi se totiž zatím stále marně hledá adekvátní parťák. V minulé sezoně se po jeho boku nejvíc zabydlel Nakládal. Navíc Šilinger bude v úvodním kole chybět, protože si užívá dovolené. To je pro mužstvo citelná ztráta. Jde o klíčového muže defenzivy.

Co s tím? Lehkoživ zkoušel v přípravě různé varianty obsazení stoperské dvojice. S Šilingerem i bez něj. Vedle Šilingera se točil zejména Lakomý. Když na hřišti chyběl Šilinger, vsadil Lehkoživ na tandem Lakomý - Verchola. Neméně choulostivou záležitostí zůstává role brankářské jedničky: Vogl nebo Drápela? Toto dilema Lehkoživ zatím nerozsekl.

„V úvodu bude určitě chytat Vogl, protože Drápela je na univerziádě v Thajsku,“ vysvětlil kroměřížský trenér. V záložní řadě se očekává razantní nástup Dobeše. V přípravě odváděli kvalitní práci také Mazouch a Dorotík. „Záloha se zatím jeví jako nejsilnější řada, tam problémy nemáme. To se nedá říct o útoku. Začne asi duo Třasoň - Jurčík, ale stále se snažíme sehnat ještě někoho na post útočníka,“ míní Lehkoživ.