Doma dosud neporažené Pardubice budou v utkání 7. kola Fotbalové národní ligy mírným favoritem.

FK PARDUBICE – FC FASTAV ZLÍN

Dnes: 10.15 hodin

Bilance ve II. lize: 1 – 0 – 1

„S Pardubicemi jsme nebyli favoritem ani loni. Kádr soupeře možná z pohledu laika neskýtá žádné super jméno, nicméně jde o velmi konsolidovaný mančaft, který po loňské sezoně zůstal z velké části pohromadě a navazuje na svůj premiérový ročník ve druhé lize, což je vidět i na výsledcích," představil v kostce zlínský kouč Marek Kalivoda dnešního soupeře ševců.

Pardubice loni coby nováček sbíraly body pravidelně venku a dlouho byly v tomto ohledu dokonce nejlepším týmem soutěže. Doma už to sice taková sláva nebyla, ovšem v nové sezoně se zlepšily také před vlastními diváky. „Je to logické. Z pozice nováčka Pardubice i doma trochu vyčkávaly, ale letos už hrají jinak," varuje Kalivoda.

Co to znamená v praxi? „Soupeř dokáže hrát nátlakový a trpělivý fotbal, což dokázal v minulém kole proti Vltavínu, který porazil až gólem z nastavení. Předtím zase doma otáčel výsledek se střížkovskou Bohemkou. Nic lehkého nás tedy nečeká," zachovává respekt k soupeři zlínský kouč.

Ševci ale nehodlají sehrát Pod vinicí, kde hrají Východočeši své domácí zápasy, roli otloukánka, do níž byli po nepovedeném vstupu do soutěže pasováni. „Pomalu se zvedáme. Když vezmu v potaz i pohár v Prostějově, neprohráli jsme tři duely v řadě, třikrát po sobě jsme vstřelili dva góly a proti Bohemce si kluci konečně sáhli také na vítězství," vypočítával Kalivoda.

To Pardubice se střílením branek až takové problémy nemají. Vždyť jejich nejlepší kanonýr Lukáš Rešetár zamířil do černého již pětkrát, čímž zastoupil někdejšího snajpra Petruse, který na začátku sezony zamířil do Ostravy.

A zejména na něj si žlutomodří musejí dát opravdu velký pozor. „Umí se prosadit před vápnem na malém a zhuštěném prostoru, což svědčí o jeho kvalitách a zkušenostech z malého fotbalu," připomíná zlínský kouč, že v kádru dnešního soupeře nastupuje i trojnásobný vítěz ankety Futsalista roku.

Jak tedy podle něj mohou ševci proti sedmému týmu aktuální tabulky uspět? „Jenom fotbal si zahrát nepojedeme. Základním předpokladem je, aby kluci nepolevili v činnosti, kterou se v poslední době snaží výsledky uhrávat. V žádném případě není možné, abychom jeli jenom na půl plynu," zdůrazňuje Kalivoda.

Bojovnost a stoprocentní přístup jsou nezbytným základem. „Teprve potom můžeme těžit z určité pohody, která se do kabiny po sérii zlepšených výsledků pomalu vrací. Tím by to ale skončit nemělo, protože pořád chceme do vyšších pater tabulky a předvedený výkon by tomu měl odpovídat," nabádá 39letý kouč.

V předchozí sezoně oba týmy ctily ve vzájemných duelech výhodu domácího prostředí. Dnes spolu hrají potřetí.