Na to poslední, nad čím teď zlínští fotbalisté přemýšlejí, je další účast v prestižní soutěži. Zkratku do Evropy ale hráči Fastavu dobře znají. Vede jedině přes triumf v MOL Cupu. Už dnes se obhájce trofeje pokusí přejít přes dalšího soupeře z nižší soutěže.

V cestě do semifinále celostátního poháru stojí druholigový Hradec Králové. Vítěz souboje doplní Slavii, Jablonec a lepšího z dvojice Mladá Boleslav – Baník Ostrava, poražení v soutěži končí.

„My zrovna neprožíváme šťastné období, ale chceme mizerný vstup do jarní části sezony konečně prolomit. Uděláme všechno pro to, abychom postoupili,“ slibuje krajní záložník nebo útočník zlínského Fastavu Vukadin Vukadinović.

I když se ševcům v HET lize vůbec nedaří a v tabulce po třech porážkách v řadě klesli až na jedenácté místo, vstoupí do pohárového utkání, které už bylo jednou kvůli nepříznivým klimatickým podmínkám odloženo, v roli favorita.

Krajní obránce Fastavu Zlín Róbert Matejov (v bílém dresu) nechce slova trenéra Petržely komentovat. Obdržený gól ale bere na sebe.
Alergie na Petrželu? Nebylo mi dobře, přiznává Matejov

„Věřím, že utkání zvládneme a že to bude odrazový můstek do dalších zápasů,“ říká odhodlaně krajní obránce Zlína Róbert Matejov.

Jednoduché to však mít ševci rozhodně nebudou, o čemž se přesvědčili už na podzim v Písku a hlavně ve Vlašimi, kterou zdolali až v penaltovém rozstřelu.

„Bude to velice těžké utkání. Hradec je sice druholigový mančaft, ale spousta jeho hráčů má zkušenosti z nejvyšší soutěže,“ připomíná Vukadinović.

Naposledy se Zlín a Hradec utkaly loni na začátku dubna, kdy Fastav na Letné senzačně podlehl zachraňujícím se Votrokům 1:3.

„Ten zápas se nám vůbec nepovedl, už jsme ho raději vytěsnili z hlavy,“ říká Vukadinović.

Votrokům ovšem ani tři body ze Zlína k záchraně nejvyšší soutěže nestačily. Letos se Východočeši rvou o návrat zpět, ale podzim jim příliš nevyšel. Hradec je momentálně až šestý, když v sedmnácti duelech získal pětadvacet bodů.

Nejlepším střelcem týmu a zároveň i celé Fortuna národní ligy je útočník Jan Pázler, který už soupeřům nasázel dvanáct branek.
V poháru se ale týmu daří. Hradečtí se přes Červený Kostelec, Velvary, HFK Olomouc a Teplice dostali až do čtvrtfinále MOL Cupu a napodobují spanilou jízdu Opavy z loňské sezony.

„Čeká nás těžký soupeř. Honza Kameník viděl o víkendu Hradec naživo proti Českým Budějovicím. Co vím, tak domácí podali směrem dozadu zodpovědný výkon, v závěru měli i štěstí, ale nakonec zvítězili, což jim pomůže do další práce,“ ví asistent trenéra Petržely Dušan Žmolík.

Zlínští mají stejně jako soupeř velkou motivaci uspět, neboť v případě výhry by se dostali mezi čtyři nejlepší týmy soutěže.

„Je to pro nás moc důležité utkání. Když ho zvládneme, jsme už jenom dva kroky od vítězství v poháru a všichni víme, co nám loňský triumf minulý rok přinesl,“ připomíná Vukadinović účast v základní skupině Evropské ligy.

Ilustrační foto.
MSFL a divize se o víkendu hrát nebude!

Letos se ševci pokusí loňský obrovský úspěch zopakovat. Poradit si však musí hlavně s připravenými a odhodlanými soupeři a ztrátou formy.

„Na Hradec se plně koncentrujeme. Je to pro nás další důležitý zápas. Chceme předvést dobrý výkon, vyhrát a hlavně postoupit, což je pro nás hlavní cíl,“ říká Žmolík.

Petrželův tým v přípravě na utkání nic nepodcenil. Jiráček a spol. ještě v úterý dopoledne potrénovali na Letné a po obědě už se autobusem vydali na východ Čech, kde budou mít video a taktickou poradu. Duel na Malšovickém stadionu začíná dnes v sedmnáct hodin.