Ačkoliv Pod hrádkem museli oželet služby vykartovaného kanonýra Lukáše Železníka, Poznar jej zastoupil dokonale. A nejen fotbalově.

„Terén byl ve špatném stavu, proto jsme chtěli hru maximálně zjednodušit a opřít se spíš o soubojové věci. Tím jsme zároveň eliminovali největší přednost soupeře a Čáslav jsme porazili jejími vlastními zbraněmi. K důrazu a nezbytné agresivitě jsme však přidali také několik hezkých akcí zakončených góly," zdůraznil zlínský útočník, který gólový účet zápasu ve 13. minutě otevřel.

„Navedl jsem si balon, vyměnil jsem si jej s Pavlem Malcharkem, který mi jej hezky patičkou přiťukl a já jsem poté míč zatočil do brány," popsal svou třetí trefu v této sezoně zlínský útočník. A hned vzápětí mohl přidat po rohovém kopu ještě jednu.

„Od břevna se odrazil balon přímo ke mně, přede mnou stála houština těl, kterou jsem chtěl propálit, jenomže míč mi trochu skočil, proto jsem jej tlačil co nejvíc dolů, abych nepřestřelil. Bohužel jsem trefil hráče, který stál přímo na lajně," líčil Poznar.

Naštěstí se krátce nato trefil Malcharek. Čáslav ovšem za chvíli snížila a druhý poločas přinesl ještě pořádný boj. „Čáslav potvrdila, že hlavně doma hraje velmi nepříjemný fotbal. Nám se příliš nepovedl začátek druhé půle, dostali jsme se pod tlak a trochu jsme si koledovali o vyrovnání. Naštěstí jsme to ustáli a jsem moc rád, že jsme tento nesmírně důležitý zápas dotáhli do vítězného konce," oddechl si Poznar.

A trenérům přidělal příjemné starosti. Ať na jaře postaví kohokoliv z trojice ofenzivních fotbalistů Malcharek, Železník, Poznar, nikdy se nespletou. Navíc se k nim často dokážou přidat i jiní ofenzivně ladění hráči. I proto se ševci stali v tuto chvíli nejproduktivnějším týmem Fotbalové národní ligy.

„Máme to hezky rozprostřené mezi více kluků. Parádní sérii má Pavel Malcharek, góly dává pravidelně Lukáš Železník, ze standardek se prosazuje Tomáš Polách, ale jsou tam i další kluci, kteří se tlačí do šestnáctky. Rozhodně bych ovšem nechtěl cokoliv zakřiknout a věřím, že v tomto trendu budeme pokračovat i nadále, protože jsme teprve v půlce jara," upozorňuje 24letý fotbalista.

Navíc tabulka je nestejným počtem odehraných zápasů stále hodně zkreslená.

„O to víc jsme chtěli v Čáslavi uspět. Některé týmy nahoře zaváhaly a toto byla jedna z mála možností, jak se na ně trochu dotáhnout. To se povedlo, ale pořád musíme makat, protože v sobotu k nám přijede Žižkov a vzájemný zápas bude z hlediska tabulkového vývoje nesmírně důležitý," neusíná na vavřínech Poznar.

A na vavřínech by neměli usínat ani fanoušci, protože v tomto vypjatém duelu proti exligovému protivníkovi budou ševci jejich podporu potřebovat. „Věříme, že diváci využijí teplejšího počasí venku i atraktivního večerního výkopu, zaplní Letnou a budou naším dvanáctým hráčem," přeje si nejlepší zlínský střelec uplynulé sezony.

Pazdera bude ok

Ze zápasu v Čáslavi si toho Lukáš Pazdera moc nevybavuje. Hned v úvodu podstoupil nepříjemný hlavičkový souboj, byl ošetřován, a přestože do zápasu ještě zasáhl, po čtvrthodině šel ze hřiště.

„Dostal jsem ránu do hlavy a vůbec jsem nevěděl, co se děje," líčil obránce ševců.

„Sice jsem to ještě zkusil, ale motala se mi hlava a raději jsem se nechal vystřídat, nemělo to cenu," popisoval ofenzivní bek. Na sobotní šlágr se Žižkovem by měl být ale připraven. „Nic to není, v týdnu začnu zase normálně trénovat," slíbil Pazdera.