Petrželova nesoudržná parta moravskému rivalovi, který dál drží třetí příčku zaručující přímou účast v základní skupině Evropské ligy, ve 28. kole podlehla 1:4 a s devětadvaceti body dál setrvává v čím dál větší nejistotě.

Sobotní duel dvěma góly rozhodl hostující útočník Jakub Řezníček. Bývalý hráč Příbrami a Brna byl blízko hattricku, ale gól z konce první půle rozhodčí Královec posoudil jako vlastní.

To však nemuselo devětadvacetiletému forvardovi vůbec vadit. Sigma, která má druhou nejlepší defenzivu v celé lize, je totiž na konci sezony v neuvěřitelném laufu a dál nahání druhou Slavii.

Olomouc už osm zápasů v řadě neprohrála a svoji herní i výsledkovou pohodu demonstrovala také na Letné. Hanáci v souboji s moravským rivalem udeřili hned ze své první vážnější akce. Bleskovou kombinaci, na které se podíleli přetaženým centrem kapitán Vepřek a přihrávající Zahradníček s Plškem, hned v 7: minutě zakončil zblízka dorážející útočník Řezníček. Zlínští obránci zaspali, pro gólman Zlámal byl bez šance.

Domácí defenziva dál měla ve svých řadách velké mezery. Druhý gól Olomouce měl ve 25. minutě na kopačce kapitán Vepřek, ale po Plškově vysunutí zakončoval v jasné šanci mimo.

Další příležitost hostů včasným vyběhnutím zmařil pozorný Zlámal.

Sebevědomí Hanáci na trávníku kralovali. V závěru první půle udeřili hosté znovu. Před dobíhajícím Řezníčkem míč ve skluzu usměrnil do vlastní branky stoper Bačo.

Ševci se trápili. Proti Olomouci poprvé zahrozili až po půlhodině hry. Ránu Holzera z dvanácti metrů zneškodnil dobře postavený brankář Buchta. Jinak hráči Fastavu vůbec nebezpeční nebyli.

Ševci se probrali až po půli. Dalekonosnou ránu krajního obránce Bartošáka brankář Buchta vyrazil pouze k pohotovému Železníkovi, jenž vrátil balon do sítě a dal Fastavu naději.

Domácí na malou chvíli ožili, pokus o zlínské povstání ale Hanáci rázně utnuli. Řezníček se v šestnáctce soupeře obtočil kolem nedůsledného Bača a střelou na zadní tyči uklidil balon nechytatelně k síti.

Zlínští za nepříznivého stavu otevřeli hru. Snažili se útočit, do zakončení se postupně dostali Jiráček, Hronek a Železník, ale Buchta byl připravený.

Krátký nápor ovšem rychle vyprchal a sehraní Olomoučtí si vedení v klidu pohlídali. V uvolněném závěru navíc přidali čtvrtý gól. V poslední minutě se trefil Houska.

Ševci doma na jaře nezvítězili už tři roky. Bídná bilance se protáhla na devatenáct zápasů, což před nadcházejícím derby na Slovácku není nejlepší zpráva.

HET Liga, 28. kolo -

FC Fastav Zlín – SK Sigma Olomouc 1:4 (0:2)

Branky: 53. Lukáš Železník - 8. a 55. Jakub Řezníček, 42. Ondřej Bačo vlastní, 90. David Houska
Rozhodčí: Královec – Mokrusch, Vít (Machálek)