JAKÉ JSOU AMBICE TÝMU PRO NOVOU SEZONU?

Ševci otevírají po návratu bránu náročné druhé sezony v nejvyšší soutěži. Hlavním cílem mužstva tedy bude znovu uchovat ligovou příslušnost. Ale že by nepošilhávalo aspoň ještě o nějaký stupínek výš, to zase ne.

„Chtěli bychom se prezentovat jako loni na podzim. Bude to těžké, soupeři na nás jsou nachystaní, ale alibi stranou. Musíme hrát svůj fotbal. Prvořadým cílem pro nás bude záchrana, ovšem znovu nechceme být třináctí. Je reálné, abychom se pohybovali uprostřed tabulky," věří čtyřiadvacetiletý obránce Jakub Jugas.

KDY SE TĚŠIT NA DOMÁCÍ ŠLÁGRY? KDY SE BUDOU BAVIT I TI, KTEŘÍ NA KOPANOU BĚŽNĚ NECHODÍ?

První trhák čeká zlínské fanoušky už 17. září, kdy v rámci 7. kola přijede do Baťova města pražská Sparta. Na závěr podzimu, 3. prosince, na Letnou zavítá i druhý slavný celek z hlavního města Slavia Praha. Skvělých šlágrů se pak žlutomodří příznivci dočkají i v jarní části sezony! Hned v prvním domácím utkání, předběžně stanoveném na 25. února 2017, se ševci střetnou s obhájcem titulu Viktorií Plzeň a o dva týdny později se pustí do derby se Slováckem. „Na atmosféru při těchto zápasech se velmi těším," pronesl nový muž ve zlínském týmu Josef Hnaníček.

JAK SE TÝM OD PŘEDCHOZÍ SEZONY ZMĚNIL A NA KOHO BUDE V NOVÉM ROČNÍKU SÁZET?

Dobrá zpráva zlínský klub udržel všechny opory ze základní sestavy a podařilo se mu kádr posílit! Odešel pouze levý záložník Štěpán Koreš, který na Letné hostoval ze Slavie, po sezoně byl volným hráčem a mohl si vybírat angažmá. Nakonec zvolil pražskou Duklu. Klíčový stoper Tomáš Hájek a útočník Tomáš Poznar zůstali, byť se spekulovalo o jejich přestupu do Liberce. Oproti tomu kádr doplnil devětadvacetiletý středopolař Josef Hnaníček a čtyřiadvacetiletý krajní záložník David Štípek. Oba kvalitní fotbalisté působili poslední sezonu v Příbrami.

V novém ročníku budou ševci spoléhat na stoperské duo Jugas, Hájek, rychlé kraje v záloze Vukadinovič, Štípek a v útoku je největší personou kapitán týmu Tomáš Poznar.

ZA KOLIK SE FANOUŠCI NA ZÁPAS DOSTANOU?

Pestrou možnost má zlínský příznivec při výběru místa a ceny na ligové utkání. Vstupenka na hlavní tribunu stadionu Letná na něj čeká za 160 Kč, na východní tribunu za 130 Kč, na jižní tribunu za 100 Kč včetně vlajkonošů a za lístek na severní tribunu, jedinou nekrytou, zaplatí 80 Kč.

KAM NA OBČERSTVENÍ?

Stánky s občerstvením najdou fanoušci i v nadcházející sezoně u hlavní tribuny, kde jsou k dispozici i výrobky na grilu, dále pak tři na východní tribuně. V případě atraktivního zápasu, kde počítá klub s větší návštěvností, posilí o dva stánky na východní tribuně a na parkovišti před stadionem. Návštěvníci se mohou občerstvit i v restauraci, která je součástí stadionu. Ceny nabízených produktů zůstávají stejné jako v minulé sezoně. Pivo 29 korun, klobása 50 korun.