Nyní si zlínští fotbalisté odfrknou. Českou nejvyšší soutěž totiž čeká reprezentační přestávka a pátý zápas základní skupiny Evropské ligy je na programu až ve čtvrtek 23. listopadu.

Volnější program ševci využijí k odpočinku a dobíjení energie.

Poslední duely daly nejen fotbalistům Fastavu pořádně zabrat. Na pár dnů si chce orazit také kouč Zlína Bohumil Páník. „Potřebujeme si od sebe oddechnout, proto hráči dostanou delší volno. Potřebujeme, abychom se chvíli neviděli a v závěru podzimu si zase byli vzácnější,“ prohlásil Páník po nedělním utkání se Spartou.

Zoran Gajič
Stoper Gajić loket v obličeji ani výkon rozhodčího po Spartě neřešil

Reprezentační přestávku kromě klasických tréninků vyplní třeba modelové utkání s juniorkou. „Vytvoříme dva mančafty a zahrajeme si proti sobě,“ říká kouč Fastavu.

Ševcům přijde volnější režim náramně vhod. Poslední dny trávilo mužstvo spolu, hráči byli v kabině častěji než doma.

I když se ponorková nemoc ve zlínské šatně nijak neprojevila, náročný program se na některých borcích podepsal.

Únava dolehla třeba i na jinak nezdolného Afričana Ekpaie, který si proti Spartě dokonce řekl o střídání, což běžně nedělá.

Naopak třeba krajní bek Kopečný mohl běhat klidně do půlnoci. „Je to taková naše ruská mašina,“ chválí připraveného a spolehlivého borce Páník. „I když se mu občas nedaří přihrávky, právě svojí poctivostí si vydobyl svoje místo v sestavě. Z hlediska defenzivy hrál ve druhé půli lépe než v první,“ upozorňuje šedesátiletý odborník.

Trenér FC Fastav Zlín Bohumil Pánik
Džafić je náš joker, chválí trenér Páník tradičního žolíka

Ševci díky vyrovnání výsledku v nastaveném čase střídajícím Džafićem se Spartou remizovali 2:2.

Bod získaný na samotném konci vypjatého střetnutí je pro ně velkou morální vzpruhou, v dalších zápasech už ale musí Zlínští vyhrát, neboť po třinácti kolech mají na svém kontě pouhých šestnáct bodů a jsou až desátí.

I když ztráta na čtvrtý Liberec nebo pátou Spartu není neřešitelná, cesta do pohárové Evropy znovu vede přes triumf v MOL Cupu. „Nyní využiji více volna k tomu, abych si udělal trošku podrobnější analýzu,“ říká Páník. Hlavně dvojzápas v Evropské lize proti dánské Kodani ukázal, v čem Moravané za zahraničními soupeři nejvíce zaostávají. „Rozdíl mezi námi a evropskými týmy je v koncových hráčích,“ opakuje kouč Fastavu.

Fotbalisté Zlína (ve žlutém) ve 13. kole HET ligy v neděli od 16 hodin hostili pražskou Spartu.
Ševci po Slavii obrali i Spartu. Remízu v poslední minutě trefil Džafić

I když se ševci střelecky probrali a Spartě dali dva góly, na výhru to znovu nestačilo. „Je vidět, že se mužstvo herně posouvá. Při vší úctě k soupeři ale pořád je jenom česká liga, ze které stoper Lüftner odešel právě do Kodaně. A utkání s ní mělo ještě větší kvalitu než v Moskvě,“ dodává Páník.