SFC OPAVA – FC TESCOMA ZLÍN

sobota od 18 hodin

Bilance ve II. lize: 0 – 0 – 3

Ševcům se venku zatím vůbec nedaří. S bilancí pouhých pěti bodů patří k nejhorším v celé soutěži. Teď však doufají, že v kulisách krásného fotbalového prostředí a bouřlivé atmosféry opavského stadionu konečně dokážou zabrat i mimo svůj revír.

„Moc se na tento duel těšíme. Už jen z toho pohledu, že konečně budeme hrát i venku přibližně v čase, který máme rádi. Na podzim byl ve Zlíně parádní fotbal, já doufám, že nás přijedou podpořit fanoušci a celé se to bude znovu opakovat,“ přeje si hlavní trenér Zlína Alois Skácel.

Ševci na podzim sehráli svůj nejlepší zápas celé sezony právě proti Opavě a v parádním duelu odbojného soka zlomili 2:0. Do tehdejší formy má ale stávající Zlín hodně daleko. „Určitě chceme nabídnout lepší fotbal než v úvodu jara a věřím, že se nám to povede. Kluci na tom celý týden intenzivně pracují a jsem přesvědčený, že udělají maximum, aby potřebnou kvalitu přenesli také do mistráku,“ zůstává optimistou zlínský kouč.

Zároveň ovšem uznává, že stávající výsledky a jarní start Slezanů vzbuzují oprávněný respekt. Opava získala ve třech duelech sedm bodů a mohutně se tlačí na týmy v horních patrech. „Soupeř má na rozdíl od druholigové špičky výborný začátek. V Opavě vyčistili mužstvo, zjednodušili hru a zatím jedou,“ chválí opavský start jarní sezony Skácel.

Vše podtrhuje dosavadních 21 vstřelených branek v domácím prostředí, které řadí Slezany v tomto ohledu na samotnou špici druholigové tabulky. „Mají výborné brejky, což dokázali i v posledním domácím vystoupení proti Varnsdorfu, kterému vstřelili pět branek. Pozor si musíme dát hlavně na Halašku, tomu rychlé kontry mimořádně svědčí,“ zdůraznil zlínský trenér.

Speciální pozornost si zaslouží i další opavský forvard. Tomas Radzinevičius patří s devíti góly mezi nejlepší střelce celé soutěže. Naposledy se prosadil minulý týden proti Spartě B.

„Velmi zkušený hráč, kterému sedí spolupráce s dravým mládím v podobě Halašky. Oba jsou nebezpeční, umějí kombinovat, ale znovu opakuji, většinu branek dávají z brejků,“ vypozoroval Skácel.

Přes to všechno touží ševci po prvních jarních venkovních bodech.

„Věřím, že nám opavské fotbalové prostředí i kvalita soupeře pomůžou k co nejlepšímu výkonu. Těšíme se na tamní skvělé fanoušky a budeme se snažit, abychom byli co nejlepší také my a abychom i my přispěli k atraktivní podívané,“ zopakoval hlavní trenér ševců.

Pravděpodobná sestava Zlína:  Kořínek – Jugas, Malý, Kubica, Hájek – Polách, Motal, Dobeš – Železník, Poznar, Švach.