FC Fastav ve středu 5. září ve Sportovním areálu Vlastislava Marečka na Vršavě pořádá fotbalový nábor dětí ročníku 2012 a 2013. Akce začíná v 16.30.

„Chceme přilákat děti k fotbalu, ke sportu, aby měly nějaké vyžití a jenom neseděly doma,“ říká šéftrenér přípravek zlínského Fastavu Jakub Řihák.

Jednatřicetiletý kouč dříve působil v klubu jako hráč, pátým rokem vykonává funkci trenéra mládeže. Přípravky má na starosti poslední dvě sezony.

„Práce s dětmi mě baví,“ říká Řihák.

Stejně na tom jsou i jeho kolegové z ligového klubu. Nábor již několik let patří do zlínského kalendáře. „Vždycky se koná na začátku školního roku, tedy v září,“ informuje Řihák.

Zájem o fotbal ve městě roste. Zatímco první ročníky se nesetkaly s takovou odezvou, jakou si zlínští činovníci slibovali, v loňském roce se náborové akce zúčastnilo už pětadvacet dětí. Podobnou účast očekávají trenéři Fastavu i letos.

„Kolem dvaceti třiceti chlapců a dívek by mohlo dorazit,“ věří Řihák.

Středeční akce je určena všem chlapcům a děvčatům ročníku 2012 a 2013.

„A je úplně jedno, zda jsou někde registrovaní nebo ne,“ říká Řihák.

Všichni mladí fotbalisté na Vršavě absolvují trénink dlouhý pětačtyřicet minut. Jednotka ovšem nebude zaměřená výhradně na fotbal.

„Chceme, aby to děti bavilo, takže to uděláme formou různých pohybových a míčových her,“ informuje Řihák.

Balony i různé pomůcky dodají zlínští trenéři, rodiče by svým šikovným ratolestem měli nabalit hlavně kopačky, sportovní oblečení a pití.

Kdo trenéry Fastavu zaujme, bude v klubu dál pokračovat.

„V prvním roce u této věkové kategorie trénujeme dvakrát týdně po jedné hodině,“ hlásí Řihák.

Fastav má momentálně pět družstev přípravek ve věku od sedmi do jedenácti let. K chlapeckým týmům však chce ještě založit také dívčí celek, který by doplnil nově vzniklá družstva žákyň a žen.