SLAVIA PRAHA – ZLÍN 1:0 (1:0)

Utkání nabízelo několik pikantností. Zatímco ale nedávný kapitán ševců Lukáš Železník se na hřiště od první minuty nedostal, zlínští fotbalisté David Hubáček, Vukadin Vukadinovič a Dame Diop se vešli do sestavy trenéra Bohumila Páníka a mohli se předvést proti svému bývalému zaměstnavateli.

Vedle toho diváci sledovali zajímavý bratrský souboj s příchutí Balkánu – za Slavii nastoupil 23letý srbský záložník Miljan Vukadinovič, za Fastav o dva roky starší Vukadin Vukadinovič.

Do zápasu vstoupili aktivněji na první jarní body čekající hráči Zlína, ale hned v 6. minutě naboural jejich elán Tomáš Souček. Na jeho hlavičku po rohovém kopu byl Stanislav Dostál, který v bráně nahradil Tomáše Holého, krátký – 1:0.

Ševci nemuseli být mrzutí dlouho, už za dvě minuty mohl po špatném odkopu Pavlenky vyrovnat Diop, jenže po zemi střílel slabě a po teči skončil míč vedle pravé tyče. I poté se hrál fotbal nahoru dolů, velké příležitosti byly ale hlavně na straně domácích.

Ve 21. minutě se řítil na Dostála Škoda, ovšem tak dlouho se zakončením váhal, až jej zlínský gólman vychytal. Krátce nato se dvakrát ocitl v šanci Kenia, ale nejprve střílel příliš razantně a bránu překopl a následně po nádherné ráně orazítkoval břevno.

Ve zbytku první půle hrály oba celky stále s vysokým nasazením, ale vyloženou šanci už neměly. Převahu si přitom stále udržovali sešívaní, kteří vedli zaslouženě.

„Slavia byla rychlá, nebezpečná. Věděli jsme, že budeme mít problémy ve vzduchu, protože nám chyběli dva vysocí standardní hráči, a to vlastně utkání nakonec i rozhodlo," konstatoval trenér Fastavu Bohumil Páník.

Po změně stran pokračovala převaha Slavie, navíc se ševcům v 52. minutě zranil pravý bek Pazdera. V 56. minutě se ale i hosté vážně připomněli. Po rychlém útoku hlavičkoval ve vápně osamocený Vukadin Vukadinovič a Pavlenka musel zasáhnout.

Fotbalisty Zlína šance nakopla a usadili se na polovině sešívaných. V 58. minutě se prodral do malého vápna Diop, ale ani senegalský útočník nedokázal Pavlenku překonat a ukončit střelecké trápení svého týmu.

I přes velkou snahu se to v závěrečné půlhodině nepodařilo ani dalším jeho spoluhráčům a na jarní zisk bodů tak budou ševci muset čekat nejméně do příštího utkání s Olomoucí.

„Fotbal se hraje na góly a ty my poslední dobou vůbec nedáváme. Snad jsme ale na Slavii ukázali, že nemusíme mít obavy," vzhlíží optimisticky Páník.

Branky: 6. Souček. ŽK: M. Vukadinovič, Piták – Hájek. Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Peřina. Diváků: 6673.

Slavia: Pavlenka – Mikula, Latka, Deli, Jablonský – M. Vukadinovič, Hušbauer (59. Piták), Kenia (69. Mešanovič), Souček, Zmrhal (83. Štohanzl) – Milan Škoda. Trenér: P. Čuhel.

Zlín: Dostál – Pazdera (52. Malý), Jugas, Hájek, Matějov – V. Vukadinovič, Holík (87. Jordan), Diop (65. Fantiš), Hubáček, Koreš – Poznar. Trenér: B. Páník.