Výsledek ovšem nebyl na prvním místě.

„Dnešní zápas byl příjemnou tečkou za prvním týdnem práce po předchozí krátké dovolené. Domácím pořadatelům bychom rádi poděkovali za pozvání, bylo nám potěšením zúčastnit se těchto oslav a zejména pro naše kluky mladších ročníků muselo být velkým zážitkem zahrát si proti Zdeňku Grygerovi," uvedl trenér zlínského mužstva Marek Kalivoda.

Domácí drželi s druholigistou krok hlavně v úvodu, pak už se přece jenom prosadila větší kvalita na straně ševců. Ti hráli s chutí a pouze podtrhli vydařený vstup do letního přípravného období.

„Hráči velice rychle a dobře naskočili do tréninkového procesu, nemám si na co stěžovat, protože pracují zodpovědně a i podmínky, které jsme tento týden měli ve Zlíně, byly na velmi dobré úrovni," těšilo Kalivodu.

Ševci se sice budou muset letos obejít bez letního soustředění, na které měli původně tento týden vyrazit, ušetřené prostředky ovšem použili na zkvalitnění kádru, což přivítal i hlavní kouč.

„Podařilo se udržet Tomáše Polácha, což považuji za velmi důležité, dále se vrátil Tomáš Hájek, mužstvo posílil David Hubáček, takže i po této stránce můžeme být spokojení," potvrdil Kalivoda.

Podoba kádru však ještě nemusí být konečná. Hlavně směrem dopředu ševci čekají na vyřešení otázky kolem útočníka Tomáše Poznara a jeho případného hostování ve Znojmě. „Pokud by Tomáš odešel, máme připravené i jiné varianty. V součinnosti s vedením klubu pak můžeme reagovat," doplnil trenér.

Kondičku už začínám ztrácet, přiznává Grygera

Kostelec u Holešova /ROZHOVOR/ – První léto po konci aktivní fotbalové kariéry si chtěl Zdeněk Grygera opravdu užít. Realita je však jiná. Odchovanec holešovské a zlínské kopané je v jednom kole a nezastaví se. Sympaticky se nevyhýbá ani menším akcím lokálního významu. Důkazem byla i jeho aktivní účast v sobotním přátelském utkání Kostelce u Holešova proti druholigovým ševcům. Někdejší hráč Ajaxu Amsterdam či Juventusu Turín odehrál za domácí tým celý zápas.

Jak se vůbec zrodil váš start v dresu Kostelce, za který jste v minulosti nikdy nehrál?

Znám se s trenérem panem Poláškem, on už věděl, jak mě pošoupnout. Ale zlobím se na něj. Slíbil mi, že mě vystřídá v sedmdesáté minutě, místo toho mě tam nechal až do konce. (Úsměv.)

Baví vás takovéto zápasy bez stresů hrané jenom pro radost?

Baví, ale jenom ze začátku. Zjišťuji, že kondičku už začínám ztrácet a třeba dnes už to bylo v závěru trochu na krev. Ale zvládli jsme to důstojně.

Kolik podobných přátelských zápasů za letní sezonu zvládnete?

Právě teď jsem na číslě pět, pokud do toho počítám i benefici Marka Jankulovského v Ostravě. Léto však ještě nekončí. V Holešově jsme totiž vytvořili něco jako juniorku starých pánů. Jde o kluky, kteří již přestali aktivně hrát a spolu jsme se dali nějak dohromady. Vytížený jsem v podstatě každý týden. Když není zápas, alespoň si zatrénujeme.

Hrajete jenom fotbal?

Snažím se vyzkoušet i ostatní sporty. Teď jsem začal hrát hodně tenis, to je kromě fotbalu asi největší priorita.

Bude vůbec nějaká dovolená či delší odpočinek?

Osobně jsem si myslel, že léto bude klidnější. Nějaká dovolená sice proběhla, ale jinak mám víkendy celkem nabité. Týká se to podobných akcí jako dneska. Třeba příští týden pojedu do Holešova, kde se představím v rámci tamního cyklistického závodu Bikemaraton Drásal, a ještě v ten samý den máme další akci v Němčicích. Někdy se takové akce sejdou i dvě tři za den.

Fanoušci vás ale vidí všude rádi, je to příjemné?

Samozřejmě. Rád se s nimi potkávám. Třeba tento fotbalový zápas v Kostelci domlouval můj táta, který tady svého času působil, takže spoustu lidí znám a oni znají zase mě. Často jsme zde jezdívali na návštěvy. A o to jde. Když se někde slaví, lidé by se měli pobavit a měli by pobavit i své okolí.

Skácel se vrací jako sportovní manažer

Zlín – S platností od dnešního dne rozšiřují ševci svůj stávající management. Na Letnou se po roční přestávce vrací Alois Skácel. Tentokrát však nikoliv na druholigovou lavičku, nýbrž do pozice sportovního manažera klubu. Skácel v minulosti působil též jako šéftrenér zlínské mládeže, na jaře trénoval Bystřici pod Hostýnem.