„Jsem příznivcem fyzického drilu. Ale na hřišti,“ upozornil s úsměvem kouč druholigové Tescomy Zlín, který využil výborných podmínek umělé trávy ve Zlíně – Pasekách.

Při úterním prvním setkání v novém roce byl ze tří velkých letních posil ševců na hřišti jen Tomáš Polách. Zkušený středopolař však bokem od ostatních jen vyklusával, po zářijovém zranění a operaci achilovky teprve nabírá fyzické síly.

„Trénuje individuálně. Nechceme nic uspěchat, ale začátkem února by se již měl naplno zapojit do přípravy. Každopádně to necháme na něm. Je dost zkušený, aby si rozhodl sám, kdy chce jít do plné zátěže,“ řekl Skácel.

V týmu z rodinných důvodů skončil Jaromír Paciorek, naopak třetí posila Luboš Kubica je s blíže nespecifikovanou nemocí momentálně mimo fotbalové dění.

„Držíme mu palce, aby se uzdravil. Fotbal je u něj nyní na druhém místě,“ popřál Skácel. „Ale věřím, že Kubica během jara ve druhé lize ještě nastoupí,“ dodal.

Post stopera vedení klubu v těchto dnech řeší. Stejně jako příchod hrotového útočníka. Novou tváří na tento post by mohl být David Červenka, jenž včera s druholigisty trénoval vůbec poprvé.

„Je to úplně něco jiného než v krajském přeboru. Všechno je rychlejší. U nás se až tolik neběhá. Nohy mě zatím kupodivu tolik nebolí, ale určitě časem budou,“ sdělil s úsměvem autor 11 branek v dresu Luhačovic v podzimní části.

„David si vzal dovolenou, to je samo o sobě úžasné,“ ocenil Skácel. „Pro obě strany je to výzva. Na konci týdne si společně sedneme a řekneme, co bude dál,“ dodal kouč Tescomy.

Žádné vážení hráčů po svátcích se prý ale nekonalo. „Nepokládám to za nutné. V prosinci jsme byli na testech a všem vyšly dobře. Klukům v tomto směru věřím,“ svěřil se Skácel. V období vánočních svátků totiž hráčům naordinoval individuální plán.

Přesto na prvním srazu hodně zvyšoval hlas. „Spíš je to takové hecování,“ bránil se přílišné drezuře svých svěřenců. „Tady na Pasekách máme velké a kvalitní hřiště,“ pochvaloval si kouč Zlína, který ještě očekává příchod dvou nigerijských hráčů.

„Všechna povolení mají vyřízená, ale chvíli ještě potrvá, než se do Česka dostanou. Administrativně je to velmi složité. Připojit by se k nám měli v týdnu,“ věří Skácel.

První trénink byl každopádně podle gusta kapitána Romana Dobeše. „Po dlouhé době jsme se sešli a zahráli si fotbal, bez kterého jsme byli několik týdnů. Ale byl jsem připravený i na variantu, že půjdeme běhat,“ uvedl s úsměvem Dobeš.