„Šlo o velmi kvalitní prověrku na výborně připraveném trávníku. Tak trochu nám to připomnělo závěry letních soustředění z minulých let, kdy jsme do Zlatých Moravců před sobotním obědem jezdívali k závěrečným zápasům," viděl ve vzájemném zápase trochu nostalgie zlínský trenér Marek Kalivoda.

Ačkoliv letos žlutomodří žádný společný kemp mimo domácí prostředí nepodstoupili, v úvodních dvou týdnech dostali řádně do těla. „I proto jsem byl zvědavý, jak se s únavou, která se nakumulovala, hráči vypořádají," prozradil Kalivoda, co jej tentokrát zajímalo především.

A zklamaný rozhodně nebyl. „V první půli měl soupeř navrch, kluci bojovali spíš sami se sebou, dokázali však udržet čisté konto a sami si vypracovali tři gólové příležitosti," líčil zlínský kouč.

Na začátku druhého dějství už ševci inkasovali, ale zareagovali tím nejlepším možným způsobem. Převzali taktovku a v samotném závěru po přímém kopu Bartolomeua vyrovnal Elšík.

„Kluci byli odměněni nejen za výkon v tomto zápase, ale za práci v celém uplynulém týdnu. Hráči ukázali velkou morálkou a charakter a za odměnu jsme jim dopřáli půl dne volna navíc a ke společné práci se sejdeme až v pondělí odpoledne," uvedl Kalivoda.

Ševci už mají jistotu, že v průběhu podzimu nevyužijí služeb Tomáše Poznara. Hostování zlínského útočníka ve Znojmě již bylo potvrzeno. Zdali přijde na Letnou někdo místo něj, je v tuto chvíli otázkou. Stejně jako setrvání brankáře Aleše Kořínka, jenž se zatím s klubem nedomluvil na novém kontraktu.

Ve středu pokračují ševci v přípravných duelech ve Slatinicích proti olomouckému celku HFK.

FC VION ZLATÉ MORAVCE – FC FASTAV ZLÍN 1:1 (0:0)

Branka Zlína: 89. Elšík. Zlín – 1. poločas: Dostál – Malý, Kroča, Hájek, Hubáček – Ruskoský, Polách, Salachna, Malcharek, Hruška (30. Bartolomeu) – Železník. 2. poločas: Adamuška – Pazdera, Linek, Hájek, Hubáček – Bartolomeu, Elšík, Bublák, Holík, Kurtin – Červenka Š. Trenér: Marek Kalivoda.