„Na hřišti jsme neměli ani jednoho slabšího hráče. Všichni byli rychlí, silní, dynamičtí. Utkání nám sedlo a je nádhera, když to tak vyjde. Málokdy kouč zažije takový duel, kdy mužstvo jede a branky dává jak na tréninku. Musíme si toho vážit a být dále poctiví," zářil lodivod Fastavu Bohumil Páník.

„Viděl jsem nádherný zápas s trochou ironické posazenosti. Naši kluci dostali krásnou ránu. Dlouhodobě slyšeli jen samou chválu a bohužel tentokrát tomu podlehli. Mysleli si, že se soupeřem, který má velkou sílu, půjde hrát jen fotbal. Otevřely se nám alespoň oči. Gratuluji Zlínu k výhře a přeji mu, ať se dále daří," uvedl bez emocí kouč hostů Zdeňko Frťala.

FASTAV ZLÍN – VARNSDORF 6:0 (3:0)

Ševci od počátku utkání oplývali velkou fotbalovou chutí. V úvodní čtvrthodině se hned třikrát v nadějné pozici ocitl Železník, ale ani jedno jeho zakončení nemělo gólové parametry.

Poté nastala hlušší pasáž, kterou žlutomodří uťali vedoucí brankou v 23. minutě. Bartolomeu přenesl hru napravo, Kopečný míč hned nacentroval do vápna a kapitán Železník se konečně radoval, když po hlavičce se štěstím rozvlnil síť – 1:0.

O čtyři minuty později letěly ruce ševců nad hlavu podruhé. Po rychlém útoku Železník předložil balon na zlatém podnose parťákovi Poznarovi a ten s přehledem překonal Porcala – 2:0.

Ve 33. minutě reagoval kouč Varnsdorfu na bídný výkon svých svěřenců dvojím střídáním, ale ani tím hosty neprobudil. Po pár minutách totiž přivedl diváky k úžasu Bartolomeu – standardkou z 35 metrů překrásně přeloboval bezmocného gólmana hostů – 3:0.

Fotbalisté Fastavu pak dále jasně dominovali v zápase. Neviditelní hosté připravili práci Dostálovi poprvé až na začátku druhé půle, ale Schubert z úhlu zlínského strážce svatyně nepropálil. To bylo do konce duelu od druhého celku Fotbalové národní ligy vše. Ševci pak pokračovali ve svém fantastickém koncertu.

V 54. minutě se Poznar netradičně ocitl na pravé straně hřiště, poslal míč před branku hostů, který proletět až k volnému Holíkovi a záložník mohl do prázdné brány zakončovat poslepu – 4:0.

Po několika pěkných kombinačních akcích diváci na Letní povstali opět v 70. minutě. Milimetrový centr Železníka zprava zužitkoval na zadní tyči Kopečný a oslavil tak třetí trefu ve třetím druholigovém startu – 5:0.

Prozatímní jarní objev Zlína poté hned napsal další stránku své pohádky. Po identické spolupráci s Železníkem se na trávníku nevěřícně „odpálil" v rámci oslavy – 6:0.

Tím se uzavřel účet zápasu, kterým ševci nadchli. Zaslouženě se přiblížili postupové pozici na jeden bod.

Branky: 23. Železník, 27. Poznar, 37. Bartolomeu, 54. Holík, 70. a 73. Kopečný. ŽK: Poznar, Holík – Breite, Kotiš. Rozhodčí: Pechanec – Mencl, Fišer. Diváci: 2386.

Zlín: Dostál – Pazdera, Hubáček, Hájek, Matějov – Kopečný, Živulič, Holík (72. Motal), Bartolomeu – Železník (80. Červenka), Poznar (75. Kraut). Trenér: Bohumil Páník.

Varnsdorf: Porcal – Kvída, Zieris, Zbrožek, Tvaroha (33. Landovský) – Breite, Daníček, Janoušek, Rudnytskyy, Ďurďević (33. Dordič) – Schubert. Trenér: Zdeňko Frťala.

16. Kolín 18 1 4 13 11:43 7

Související Železník: Tak vysoké vítězství je sen. Určitě nezpychneme, trenér to nedovolí