„Budeme potřebovat minimálně dvě přípravná období, abychom mužstvo dostali po kondiční stránce na takovou úroveň, jakou bych si představoval," potvrdil Pulpit pověst trenéra, jenž si na disciplíně a dobré fyzické připravenosti hodně zakládá.

Vychází přitom nejen z vlastní zkušenosti z posledních tří podzimních duelů, v nichž už ševce vedl, ale také z výsledků fyzických testů, které Zlínští po sezoně absolvovali v Olomouci. „Že budou o něco nižší hodnoty u starších hráčů, to se snad dá ještě pochopit, ale o moc lépe na tom nebyli ani ti mladší," posteskl si.

A hned první dva týdny přípravy tomu budou také odpovídat. Fotbalisté se na umělou hrací plochu dostanou až po obědě, dopolední tréninky se budou sestavovat z výběhů na cyklostezce či tartanové dráze a cvičení v posilovně. Dobrou zprávou je, že ševci absolvují také zimní soustředění, které by se ve druhé půlce února mělo uskutečnit na česko-polském pomezí.

„Máme přislíbené i dva kvalitní zahraniční soupeře," těší se zlínský kouč, kterému naopak větší kvalita soupeřů hlavně v první fázi přípravy poněkud schází. „Ale už se s tím nedalo nic dělat," poukázal s dodatkem, že svým předchůdcem domluvené zápasy rušit nehodlá.

S čím naopak může něco udělat, to je podoba stávajícího kádru. Po podzimu jej opustil kapitán Tomáš Polách, s nímž se ševci domluvili na ukončení spolupráce. S Martinem Hruškou naopak v této otázce zatím společnou řeč nenašli. Přesto se začalo na Letné pracovat na posílení a zkvalitnění týmu.

Po přípravném minikempu pozval vládce zlínské lavičky do přípravy chorvatského útočníka, slovenského záložníka a brankáře a chybět by neměli ani dva fotbalisté se zkušenostmi z nejvyšší české soutěže. Vesměs tedy půjde o útočníky či levonohé krajní fotbalisty.

„Na těchto postech nás nejvíc tlačí bota. Na vytipované hráče se chci ještě pořádně podívat, protože kdo nezvládne první dva týdny přípravy, nemá cenu, aby zde zůstával," zdůraznil Pulpit, jenž si proklepne také fotbalisty, kteří na podzim hostovali v jiných klubech, včetně nigerijského středopolaře Igweho.

zimní příprava

11. ledna: Zlín – Hranice (11, Paseky), 15. ledna: Dubnica – Zlín (11, Dubnica), 18. ledna: Zlín – Kroměříž (11, Paseky), 25. ledna: Zlín – Myjava (11, Paseky), 1. února: Zlín – Opava (11, Paseky), 5. února: Slovan Bratislava (čas i místo v jednání), 8. února: Zlín – Břeclav (11, Paseky), 15. února: Baník Ostrava – Zlín (14, Bazaly), v rámci soustředění další dva zápasy v jednání, generálka: Zlín – HFK Olomouc (datum i čas budou upřesněny, Letná).