Je to pro vás závazek?

Myslím si, že není zase až tak podstatné, kdo má pásku na ruce. Vždy je to o větším počtu starších hráčů, kteří mají zásadní otázky na starosti, a společně musíme udělat vše pro to, aby nám to tady klapalo. Určitý závazek to ale je, protože spoluhráči si mě vybrali a mají ve mě důvěru.

Kapitánskou pásku jste měl na sobě už v některých jarních zápasech. Byl jste na ni zvyklý i z předchozích angažmá?

Většinou jsem byl spíš v roli zástupce kapitána. Jednou jsem si ale pásku oblékl i v Hradišti a pak v Brně. Nepatřím ovšem mezi fotbalisty, kteří by po tom prahli za každou cenu. Spíš mám zájem na tom, aby veškeré dění v kabině a na hřišti zapadalo hezky do sebe.

U rozhodčích teď budete muset vydatněji orodovat za výroky ve prospěch svého mužstva. Mění se tím vaše role na hřišti?

O to jsem se snažil, i když jsem kapitánem nebyl. Moc se mi to ale nedařilo. (Smích.) Podle mě je ale funkce kapitána trochu o něčem jiném. Měl by některé věci řešit s trenéry nebo s vedením a mužstvo by z něj mělo cítit, že jej vede tím správným směrem. A jak už jsem říkal, vždy by to mělo být ve spojení s dalšími staršími a zkušenějšími hráči.

Právě ostřílení borci již určitě vyhlížejí první sobotní mistrák proti Sokolovu. Kvitujete konec letního drilu i vy?

Celé léto se připravujeme na ostré zápasy a asi každý z nás je rád, že to v sobotu konečně vypukne. Věřím tomu, že jsme dobře připraveni nejen na úvodní utkání, ale na celý ročník.

Nevydařené jaro a jediná výhra už vás nestraší?

Některé věci se asi musejí stát a člověk se z nich musí poučit, aby se znovu neopakovaly. Já věřím, že jsme se z chyb poučili a nadcházející sezona nás posune co nejvýš.

Jak jste vnímal letní průvan v kabině?

Změny se daly čekat a změny také přišly. Objevili se tu fotbalisté, kteří již za Zlín hrávali, nebo mají zkušennosti z nejvyšších českých a slovenských soutěží. Zejména Zdeněk Kroča a Broňa Červenka jsou velké osobnosti. Oba toho u nás odehráli strašně moc a své kvality prokazovali i v zahraničí­.Věřím, že i díky nim nám to bude fungovat mnohem lépe než na jaře.

Už jste zmínil výrazný přínos dalších zkušenějších hráčů. Může to být pro Zlín výhoda?

Věřím, že ano. Už loni jsem se na vlastní kůži přesvědčil o tom, že druhá liga vůbec není jednoduchá. Já jsem to ani nečekal, ale vyrovnanost celé soutěže mě trochu překvapila. Myslím si, že teď jsme zase o rok zkušenější, což platí hlavně pro mladší kluky, a letos budeme schopni vyrovnané zápasy zlomit na svoji stranu. V takových případech rozhodují maličkosti a zkušenost při tom může hrát poměrně význačnou roli.

Hodně napoví už sobotní duel se Sokolovem, třetím nejlepším týmem uplynulého ročníku. Co od něj čekáte?

Sokolov má svoji kvalitu. To prokázal i v jarním zápase na Letné. Přestože jsme byli lepší, nevyhráli jsme. Teď se na něj musíme připravit ještě lépe, abychom fanoušky potěšili dobrým výkonem i výsledkem. Osobně bych byl rád, kdyby chodilo zase tolik diváků jako na začátku loňské sezony a abychom je hned v prvním zápase dostatečně navnadili.