FC FASTAV ZLÍN – BANÍK SOKOLOV

Dnes: 19 hodin, Letná

Bilance: 3 – 2 – 1

„Lehká nervozita před zápasem samozřejmě je, ale tak to má být. Jde o zdravé napětí, které ke sportu patří. Všichni jsme rádi, že to vypukne a začneme hrát mistrovské zápasy," těší se na dnešní podvečer nejzkušenější hráč ševců Bronislav Červenka.

O soupeři samotném toho ale moc nevěděl, protože pět let působil v ázerbájdžánském Interu Baku. To nový kapitán mužstva Tomáš Polách mohl posloužit přece jen konkrétnějšími informacemi. Jarní zápas na Letné (1:1) zažil na vlastní kůži.

„Přestože jsme byli hlavně v prvním poločase lepším týmem, nezvítězili jsme. Sice se nám podařilo vstřelit první gól, jenomže další šance jsme neproměnili, a když Sokolov vyrovnal, ukázal svou kvalitu. Ve druhé půli už jsme se do takového tlaku nedostali a naopak po některých brejcích mohli hosté rozhodnout. My jsme je přehráli zase až v závěru," vybavuje si zkušený středopolař.

Od té doby však oba týmy obměnily své kádry. Na Letnou přišly tři zcela nové tváře a tři další fotbalisté se vrátili ze zahraničních štací. Už teď je ale jisté, že v plné síle se dnes žlutomodří nepředvedou.

„Záda Martina Bači představují problém na delší dobu. Pavol Ruskovský a Róbert Matejov by mohli být plně připraveni zhruba na třetí kolo," přiblížil hlavní trenér ševců Aleš Křeček zdravotní stav svého kádru.

Do toho je však zapotřebí připočítat problémy s nezaregistro­vanými hráči. Zatímco u lehce zraněného Ruskovského to není v danou chvíli až tak aktuální, platné registračky Martina Hrušky a Pavla Malcharka vyhlíželi ševci netrpělivě do poslední chvíle.

Ať už s nimi, nebo bez nich, zlínské cíle se pro dnešní vstup do sezony nemění. „Hrajeme v domácím prostředí a před vlastními diváky se chceme prezentovat takovým výkonem, po kterém se budou chtít přijít podívat i na příští zápasy. Nejde nám tedy pouze o výsledek, ale i o to, jakým způsobem k němu dokráčíme," zdůraznil trenér Křeček.

Západočeši přijedou na Letnou se stejnou taktikou, s níž loni slavili úspěch. „Obrovské odhodlání, ochota pracovat, běhat více než soupeř a dobře se organizovat. Od toho se vše odvíjí. Fotbalová nadstavba může přijít až potom. Když to splníme, nebudeme se vracet s prázdnou," říká kouč Baníku Aleš Jindra.