„Musím to brát jako realitu, rozhodnutí klubu akceptuji," konstatoval Červenka, který byl koncem svého angažmá ve žlutomodrém dresu nemile zaskočen.

„Ale přes noviny si nic vyřizovat nechci," dodal bez jakýchkoliv podrobností. Na Letné mu sice nabídli post asistenta trenéra v třetiligové juniorce, to však samotný hráč označil jako předčasné.

„Cítím se na to, abych pokračoval v některé z profesionálních soutěží. Herně i fyzicky na to stále mám. Když přijde nabídka, budu jenom rád," vzkazuje potenciálním zájemcům 37letý fotbalista, jenž byl z loňského kádru ševců nejstarší.

A právě věk bude hrát v jeho další případné profesionální kariéře velmi zásadní roli. „Kluby se dívají na věk, nikoliv na výkonnost," zaznamenal Červenka.

Sám se přitom do starého železa rozhodně necítí. „Na jaře jsem nechyběl ani minutu, fyzicky jsem vše zvládl, a kdyby mi to nešlo herně, určitě by trenér zasáhl a vystřídal mě," posloužil si řečí čísel odchovanec luhačovické kopané.

Teď je tedy na čekané. „Jako hráč bych chtěl pokračovat, kdyby se ozvala první nebo druhá liga, budu jenom rád. V opačném případě bych vyzkoušel možná Rakousko," plánuje defenzivní záložník či obránce.

To však není jediná změna. Letenskou kabinu A-mužstva musel nedobrovolně opustit rovněž jeho parťák Lubomír Kubica. Momentálně trénuje s juniorkou, nemusí však jít o konečný stav, protože Kubica má ve Zlíně platný kontrakt. Na druhou stranu ševci mají v obranných řadách po návratu Hájka a Hubáčka opravdu přetlak.

Kdo naopak opustil tým ze své vůle, tím byl trochu nečekaně Šimon Šumbera. Talentovaný středopolař přitom dostal výrazně vylepšený návrh nové smlouvy a s A-týmem začal i letní přípravu. V prvních dvou přípravných zápasech dokonce zaznamenal tři branky.

„Novou smlouvu ale odmítl s tím, že s profesionálním fotbalem úplně končí. Alespoň pro tento okamžik. Trochu nás tím překvapil. Do další fáze přípravy s ním počítali i trenéři," uvedl nový sportovní ředitel zlínského klubu Alois Skácel.

Otazník stále visí nad hostováním Tomáše Poznara ve Znojmě. Prvoligový nováček totiž projevil o pětigólového útočníka ševců z uplynulé sezony znovu zájem a všechny strany pomalu spějí ke shodě.