„Kluci se připravují na výborně připravených plochách sousedících s naším hotelem,'' hlásí ze známého tureckého letoviska Antalya vedoucí prvního mužstva Fastavu a klubová ikona David Hubáček.

Zlínská výprava, která čítá dvaadvacet hráčů a osm členů realizačního týmu, se do Turecka vydala den po sobotním vítězném přípravném zápase s druholigovým Třincem. Devátý tým HET ligy se na mezinárodním letišti ve Schwechatu potkal s kolegy z ostravského Baníku. Moravští rivalové pak společně odletěli do Turecka. Na tamní riviéře pak ševci absolvují desetidenní tréninkový dril.

Zlínský stoper Zoran Gajić
Džafićovi musím uklízet postel. A taky vařit kávu, stěžuje si stoper Gajić

,,Dvouhodinový let do Antalye byl bez jakýkoliv problémů. Pak jsme se přesunuli do Beleku. Ubytovaní jsme v hotelovém komplexu Riu Kaya Palazzo,“ informuje na klubovém webu Hubáček.

Zlínští fotbalisté chtějí na pobřeží Středozemního moře vypilovat herní věci a naladit formu na začátek druhé poloviny sezony. Kouč Páník s sebou vzal dvacet hráčů do pole a dva gólmany. Doma zůstal pouze dorostenec Štěpánek a zraněný útočník Vyhnal. „U něj je možnost, že by za námi přicestoval ve středu. Všechno ale bude záležet na jeho zdravotním stavu,“ připomíná Páník.

Jiráček a spol. kromě tréninků absolvují v Turecku také tři přípravné zápasy. První duel je na programu ve středu, kdy Fastav vyzve bulharský celek Septemvri Sofia.

Fotbalisté Zlína v posledním přípravném zápase před odletem do Turecka zdolali druholigový Třinec 3:1. Na snímku bojuje o míč záložník Fastavu Petr Jiráček  (ve žlutém).
Ševci před odletem do Turecka zdolali Třinec. Obrat zařídil Železník

Kádr FC Fastav Zlín na soustředění v Turecku

Brankáři: Stanislav Dostál, Zdeněk Zlámal

Obránci: Ondřej Bačo, Lukáš Bartošák, Jonathan Kabasele Bijimine, Zoran Gajić, Josef Hnaníček, Libor Holík, Tomáš Janíček, Miloš Kopečný, Róbert Matejov,

Záložníci: Adnan Džafić, Ubong Ekpai, Daniel Holzer, Petr Hronek, Petr Jiráček, Mirzad Mehanović, Ibrahim Traóre, Vukadin Vukadinović

Útočníci: Jean- David Beauguel, Patrik Slaměna, Lukáš Železník.