Je to ostuda, nevytáčel se brankář Dostál

Novináři byli chvíli v očekávání, jestli zlínský brankář Stanislav Dostál dorazí k rozhovoru po zpackaném utkání s Hradcem Králové (1:3). Přišel, k povídání se postavil jako chlap a věci pojmenoval přímo. „Je to ostuda. I to, co jsem tam já předvedl," řekl.

1.4.2017 AKTUALIZOVÁNO 1.4.2017

Stanislav DostálFoto: pro DENÍK/Jan Zahnaš

Byl si vědom, že po sérii výborných výkonů v bráně zaváhal. Z tribuny se zdálo, že vinu měl hned na prvním gólu Hradce v 9. minutě, kdy balon doklepl do sítě Milan Černý. Jednička ševců ale sdělila jiný pocit.

„Tuto branku bych za svou chybu nepovažoval. V malém vápně se hráč soupeře (Pavel Černý) vytočil a vystřelil, někdo zařval za tebou a já už jsem nestihl balon pokrýt," popsal.

U druhé branky už ovšem nebylo co řešit. Po centru Malinského nezasáhl Jugas, Dostálovi míč propadl a Pavel Černý po asistenci slavil i gól.

„Tady jsem si to měl lépe pohlídat, do zákroku jsem měl jít jinak," přiznal 25letý brankář.

To běžela 36. minuta a Votroci se opět dostali do vedení. Bylo to naprosto zaslouženě, protože po nádherném vyrovnávacím zásahu Beauguela ve 13. minutě opanovali hřiště. Rychlou kombinační hrou si vytvářeli volné prostory a ševci nebyli schopní reagovat.

„Náš výkon nebyl optimální. Doma musíme soupeře mačkat," přikývl Dostál.

Výrazné zlepšení nezaznamenali zlínští fotbalisté ani v dalším průběhu. Několik šancí si sice vypracovali, ale buď zakončili mimo, nebo zasáhl jistý gólman Ottmar. Navíc od 68. minuty si Východočeši hýčkali dvougólový náskok, když se po rohu trefil Hůlka. Ten si také udrželi až do konce utkání.

Aktivní Mehanović běhal i střílel. „Gólu chybělo málo,“ ví Bosňan

Tiraspol (Od našeho zvláštního zpravodaje) – Na hřišti Šeriffu Tiraspol byl nejaktivnějším zlínským hráčem. Bosenský záložník Mirzad Mehanović. v chladném večeru nešetřil krokem. Naopak, hýřil pohybem, létal z jedné strany na druhou, dopředu i zpátky. „Vyplynulo to ze hry,“ tvrdí Mehanović, který nastoupil na hrotu útoku vedle Lukáše Železníka.

Má vaše škodovka jedno zrcátko menší než druhé? Víte, proč to tak je?

V devadesátých letech se začal zejména u německých aut objevovat zvláštní jev. Mnozí z vás si dost možná všimli, že starší auta koncernu Volkswagen, ale i Mercedesy nebo vozy BMW, mají na straně spolujezdce výrazně menší zpětné zrcátko, než je to na straně řidiče. Proč to ale tak je?

Čerti, ze kterých mají respekt i dospělí. Zahrozí v Kloboukách

Pamatujete ještě, jak se kdysi peklo v peci? Nebo jak se mlelo obilí? Připomenout si to můžete příští víkend na 26. ročníku Valašského mikulášského jarmeku v Kloboukách.

Bylo to nejtěžší období v kariéře, přiznal kouč Otrokovic Sedlák

Je trenér a psycholog. A v létě byl Marek Sedlák i architektem, který měl postavit nový tým třetiligové Viktorie Otrokovice. Stačilo to na nesestupové třinácté místo. „Bylo to nejtěžší období v kariéře,“ přiznal Sedlák.