Byl si vědom, že po sérii výborných výkonů v bráně zaváhal. Z tribuny se zdálo, že vinu měl hned na prvním gólu Hradce v 9. minutě, kdy balon doklepl do sítě Milan Černý. Jednička ševců ale sdělila jiný pocit.

„Tuto branku bych za svou chybu nepovažoval. V malém vápně se hráč soupeře (Pavel Černý) vytočil a vystřelil, někdo zařval za tebou a já už jsem nestihl balon pokrýt," popsal.

U druhé branky už ovšem nebylo co řešit. Po centru Malinského nezasáhl Jugas, Dostálovi míč propadl a Pavel Černý po asistenci slavil i gól.

„Tady jsem si to měl lépe pohlídat, do zákroku jsem měl jít jinak," přiznal 25letý brankář.

To běžela 36. minuta a Votroci se opět dostali do vedení. Bylo to naprosto zaslouženě, protože po nádherném vyrovnávacím zásahu Beauguela ve 13. minutě opanovali hřiště. Rychlou kombinační hrou si vytvářeli volné prostory a ševci nebyli schopní reagovat.

„Náš výkon nebyl optimální. Doma musíme soupeře mačkat," přikývl Dostál.

Výrazné zlepšení nezaznamenali zlínští fotbalisté ani v dalším průběhu. Několik šancí si sice vypracovali, ale buď zakončili mimo, nebo zasáhl jistý gólman Ottmar. Navíc od 68. minuty si Východočeši hýčkali dvougólový náskok, když se po rohu trefil Hůlka. Ten si také udrželi až do konce utkání.