Ševci válí. Mají skalp dalšího ligisty a Final Four na dosah

Zlín – Fotbalové ševce zastihly zápasy Tipsport ligy v ohromné formě. V posledním vystoupení ve skupině si poradili s prvoligovým Brnem 2:1 a mají na dosah postup mezi nejlepší čtyři! Final Four přiblížil Lukáš Holík vítěznou brankou dvě minuty před koncem.

18.1.2015 1

Zbrojovka Brno vs Fastav Zlín. Utkání Tipsport ligy v Olomouci.Foto: DENÍK/Stanislav Heloňa

„Utkání jsme měli rozhodnout dřív. Nakonec jsme však byli zaslouženě odměněni za náš výkon," uvedl pro klubový web trenér Zlína Bohumil Páník.

Žlutomodří kromě dvou tref do černého také třikrát orazítkovali břevno. Aktivitou hýřili zejména v prvním poločase. Po gólu Železníka měli dobrou příležitost ještě Bartolomeu a Poznar.

„Mohli jsme vést o tři branky, místo toho jsme ale udělali chybu na půlce a soupeř nás potrestal. Znovu se dostal do hry, přestože jsme ho až do přestávky přehrávali," hodnotil 58letý vládce lavičky Fastavu.

Po změně stran už byl souboj vyrovnaný, přičemž se skóre mohlo přiklonit k oběma týmům. Nakonec radostná euforie vypukla u příjemného překvapení zimní soutěže. Nicméně k druhé půli našel kouč Páník výhrady.

„Nepracovali jsme týmově. Svým způsobem je to přirozené, protože mužstvo se prostřídalo a součinnost již tolik nefungovala. Každopádně byly tam věci, na kterých ještě musíme zapracovat. Své povinnosti si musí plnit každý hráč," zdůraznil.

V součtu ovšem ševci sbírají pozitiva. Těžkou skupinou prošli bez porážky, přičemž dva prvoligisty porazili a s konkurenční Sigmou se rozešli smírně.

„S tím počítal asi málokdo. Mně však těší nejen dosažené výsledky, ale také skutečnost, že v každém utkání jsme odehráli minimálně jeden výborný poločas. Druhé půlky již byly ovlivněny tím, jakým způsobem se mužstvo vůbec poskládalo. Ne vždy hráli hráči na postech, na kterých jsou zvyklí," vysvětlil Páník.

Zlínská mašina drží první pozici v olomoucké skupině D. Sesadí ji jen Sigma, pokud v úterý zvítězí s Ostravou o tři a více branek. Jestliže se tak nestane, bojovně ladění fotbalisté Fastavu si příští víkend zahrají o medaili v Brozanech nad Ohří.

„Nebylo to naším cílem. Kdyby se to však povedlo, brali bychom to jako zpestření a vítanou konfrontaci s dalšími kvalitními soupeři," poznamenal zkušený trenér. Vzhledem k vývoji ve skupině C je již nyní jasné, že v sobotu by se ševci v semifinále postavili proti prvoligovému Hradci Králové. ⋌(jš, rš)

BRNO – ZLÍN 1:2 (1:1)

Branky: 41. Klán – 17. Železník, 88. Holík. Rozhodčí: Horák – Lakomý, Dubravský. Brno: Martin Doležal II (46. Veselý) – Jakub Šural, Košťál, Malík – Serečin (46. Přerovský), Fall, Fischer, Šumbera – Pašek (59. Zoubele), Klán (80. Moukanza), Sýkora. Trenér: Václav Kotal. Zlín: Dostál – Blanař, Malý, Hubáček (46. Hájek), Benčík (74. Jasenský) – Matějov (46. Kopečný), Motal (67. Živulič), Živulič (46. Holík), Bartolomeu (67. Červenka) – Poznar (46. Kurtin), Železník (46. Kraut). Trenér: Bohumil Páník.

Hod vánočním stromkem a stovky maličkých běžkařů: prohlédněte si videa víkendu

Házenkářky Zlína (v modrém) v nedělním 14. kole mezinárodní MOL ligy doma po boji podlehly Slavii Praha 21:22.
1 18

Házenkářky odmítly skalp Slavie. Vlastními chybami

Florbaloví Panteři už bez trenéra brali na Bohemce bod

Zřejmě ke změně na pozici trenéra se schyluje v kádru superligových florbalistů Otrokovic. Aktuálně pátý celek nejvyšší soutěže už ve včerejším 21. kole na palubovce pražských Bohemians nevedl Karel Ševčík.

Pod Ještědem spadla lavina. Berani inkasovali sedm gólů

Uf, to byla demolice. Pod Ještědem berany zase zasypala gólová lavina. Z Liberce si body neodvezli tři roky a posledních šest zápasů. Naopak v neděli si hokejisté Aukro Berani Zlín z Liberce odvezli drtivý výprask 0:7.

Nepropásněte! Fotoalba sportovců v pondělním vydání Zlínského deníku

Nenechte si ujít pondělní tištěné vydání Zlínského deníku! Najdete v něm 9. díl jedinečného projektu Deník nám fandí.

Ševci i bez klasické devítky zdolali Opavu. Trefil se i uzdravený Vukadinovič

Zlínští fotbalisté obstáli i v další zimní zkoušce. Ševci po cenné remíze s Rapidem Vídeň v přípravě na jarní část HET ligy zaznamenali první vítězství. Opavu v repríze loňského finále MOL Cupu po brankách srbských krajanů Gajiće a Vukadinoviće zdolali 2:0.