„Jsem spokojený s body i předvedenou hrou, i když vždycky to může být lepší. Mrzet nás může to, že jsme ze sedmi branek čtyři inkasovali po hrubých individuálních chybách a tři rozhodly o tom, že jsme nezískali body. Pokud tohle odstraníme, nemám o budoucnost strach,“ říká zlínský kouč Alois Skácel.

I když máte zrovna velkou marodku?

Teď nám do toho vlezlo zranění Polácha, Paciorka a Romana Dobeše. Rozbila se nám kompletní záloha. Všichni tři dřeli, chtěli ukázat, že na to mají. Diváci se mohli přesvědčit, že jsou kvalitní. Když byli pohromadě na hřišti, neprohráli jsme. Jejich absence jde cítit. Přišlo to v nepravou chvíli. Ale jestli mají mít mladí kluci budoucnost, musí to zvládnout i bez nich.

Nedaly se jejich problémy čekat? Přece jen všichni mají přes třicet let a spoustu těžkých zápasů za sebou.

Jenom u Paciorka. U něj jsme věděli, že si ho budeme připravovat na jeho comeback s možnými zdravotními přestávkami. Dobeš s Poláchem jsou železní muži. U nich se nic takového nedalo předpokládat.

Polách je po operaci achilovky a podzim už nestihne. Kdy se vrátí?

U achilovky nikdo nikdy neví. Pokud se ale podaří operace, tak Tomáš nastoupí 2. ledna naplno do zimní přípravy.

Kdo může zraněné opory nahradit? Proti Jihlavě se výborně role dirigenta zhostil Motal, ve druhé půlce se ale vytratil.

Je to o zkušenostech. Lukáš to může být. Smůlu má Bublák, který je zraněný. Jinak by hrál. Zaskočil ale Salachna. Pro kluky je to výborná příprava na budoucí profi fotbal.

Nemáte strach, že vám teď uteče čelo tabulky?

Kromě Sezimova Ústí, kde jsme dostali obě branky po hrůzostrašných chybách, jsem byl spokojený. Přístup se mi líbil. Věřím, že to kluci zvládnou. Navíc se vrací Roman Dobeš a možná nastoupí už v Sokolově, pomalu se uzdravuje Paciorek.

Nebojíte se, že uspěcháte jejich návrat?

Musí se obětovat pro tým. Proti Jihlavě to dokázal Polách. Prohrávali jsme a on šel na hřiště na posledních sedmnáct minut, i když vůbec neměl hrát. Roman je stejný typ a Paciorek tím tuplem. Vím, že se také obětují pro mužstvo.

Na závěr podzimu máte extrémně těžký los. Čtvrtý Sokolov, vedoucí Ústí nad Labem a druhý Bohemians. I tak jste optimista?

Když se daří, jde všechno snáze. Poznali jsme to prvních šest kol, kdy jsme byli zdravotně v pořádku. Teď nám onemocněly tři opory. Kluci to musí brát jako obrovskou výzvu. Ne že se z toho podělají. To je cesta do pekel. Nálada není postavená tak, že to nezvládneme.

V sobotu hrajete v Sokolově, kde Zlín dvakrát vyhrál. Favoritem ale nejste, že?

Ze statistik se žít nedá. Je potřeba vidět ohromnou kvalitu Sokolova. Mužstvo je hodně zkušené. O výsledku ale rozhodne, jak k utkání přistoupí naši kluci.

Dali jste si interní cíl, kolik bodů chcete získat v šesti závěrečných podzimních kolech?

Bereme vždycky zápas, který je před námi. Naposledy jsme odehráli smůlovatý duel s Jihlavou, kdy jsme dostali branku z penalty, která se neměla vůbec pískat. Přecházela jí ale série našich chyb, které musíme odbourat.