V pátek ráno se na pražském Strahově připojil jako Hřebíkův asistent před závěrečnou přípravou české reprezentace na mistrovství Evropy devatenáctek, v sobotu dopoledne sledoval v Kozlovicích přípravný duel svého klubu proti Sigmě Olomouc, poté se vrátil do hlavního města, odkud v pondělí v poledne odletěl s českou výpravou do Rumunska, kde zítra nedaleko Bukurešti startuje EURO devatenáctiletých.

„Je to moje poslední akce po dvou letech u tohoto mužstva. Co více si přát než se loučit na mistrovství Evropy,“ vykládal Skácel těsně předtím, než nasedl do letadla směr Balkán.

Na co se nejvíce těšíte?
Na atmosféru a konfrontaci se soupeři. Jsem zvědavý, protože v kvalifikaci vypadlo hodně fotbalově silných zemí. My jsme vyřadili Nizozemsko s Ruskem a ve skupině máme Řecko, které porazilo Francii, a Irsko zase jasně zdolalo Itálii. Je to ale jen důkaz, že se fotbal vyrovnává.

Jaké jsou cíle mužstva?
Chceme se vrátit domů po 2. srpnu, tedy den po finále. Záležet ale bude na řadě okolností. Mladí hráči jsou nevyzpytatelní, důležité bude, jak zvládnou aklimatizaci a v jaké formě přijedou.

Máte za sebou tři dny soustředění. Jak je na tom český tým?
Za dva a půl dne jsme získali dobrý pocit, hráči vypadají mentálně i fyzicky dobře. Ale znovu opakuji, v případě tak mladých hráčů to nemusí nic znamenat.

V osmnáctičlenné nominaci jsou také dva hráči Zlína, brankář Jakub Zapletal a jeho jmenovec, obránce Jugas. Jak velkou mají šanci, že si na mistrovství zahrají?
Pro ně je už velkým úspěchem, že jedou na šampionát. Ročník 1992 je hodně silný. Kromě Vydry a Kadlece jsou v týmu všichni hráči a konkurence je velká. Třeba na postu Jugase uprostřed obrany Kalas z Chelsea, Brabec ze Žižkova a Polom ze Sparty.

Pojďme zpět do Zlína. Mužstvo bude dva týdny bez hlavního kouče, přitom za tři týdny začíná druhá liga. Není v tom problém?
Určitě ne. Všichni to před začátkem přípravy věděli, majitel klubu pan Červenka to respektuje. Můj asistent Jirka Chytrý to zvládne, jsme naladěni na stejnou fotbalovou notu. Také proto jsem si ho vybral. Navíc budeme každý den ve spojení přes skype.

Družstvo má za sebou tři týdny letní přípravy. Jaké byly?
Povedly se. Tým si postupně sedá a vytváří se jeho charakter.

V sobotu jste porazili prvoligovou Olomouc, což muselo potěšit, že?
Výsledek i výkon byly dobré, jenže se nesmí přeceňovat. Je potřeba vidět, že Sigma nebyla kompletní. To všechno jsem také klukům v kabině řekl. Všechno ukáže až mistrovská sezona a první zápas s Třincem a předtím ještě první kolo poháru v Brumově.

Jak to vypadá s kádrem, už je uzavřený?
Víceméně ano. Dořešili jsme angažmá záložníka Jaromíra Paciorka, který přichází na půlroční hostování. Útočník Jiří Válek z Kateřinic zůstává dál v přípravě. Oba jsou zajímaví hráči. Paciorka dobře znám z Kroměříže, má hodně zkušeností. Válek pokud bude sám na sobě pracovat, je v něm příslib do budoucna.