Slavičín v obci na Přerovsku odehrál slušné utkání, ale neproměnil vyložené šance a za mizernou koncovku tvrdě pykal. Hosté navíc v souboji dvou týmů z popředí tabulky nezvládli standardní situace.

Hráči Ústí totiž v prvním poločase všechny centry odvrátili a po rychlých brejcích udeřili. Domácí tým poslal do vedení ve 31. minutě Maléř, pojistku v závěru úvodní části přidal Zagol.

Slavičín mohl výsledek ještě do přestávky snížit, ale Juřica ve vyložené šanci neuspěl a před brankářem Urbáškem se neprosadili ani další hostující fotbalisté.

Slavičín - Havířov
Fotbalisté Slavičína natáhli sérii úspěchů na osm zápasů

Slavičínu pomohl až příchod kanonýra Kříže, který v 65. minutě snížil na 2:1. Hosté byli ve druhé půli blízko vyrovnání, ale Školník nařízenou penaltu neproměnil. Hráči Ústí přečkali i další nepříjemné chvíle a střídajícím Oravou soupeři znovu odskočili.

Slavičín už stavil výsledek pouze zkorigovat, když se v závěru prosadil další náhradník Goňa. Na remízu už ale hosté nedosáhli a po devíti zápasech vyšli v divizi E bodově naprázdno.

„Bohužel jsme utkání nezvládli. Domácí šli více za vítězstvím. Mě mrzí hlavně nevyužité příležitosti,“ dodal Prešnajder.
Jeho tým se s věrnými fanoušky rozloučí v neděli dopoledne, kdy doma hostí Jeseník.

Fortuna Divize E, dohrávka 13. kolo -

Sokol Ústí – FC TVD Slavičín 3:2 (2:0)

Branky: 31. Lubomír Maléř, 41. Pavel Zagol, 81. Tomáš Orava – 65. Pavel Kříž, 84. Martin Goňa
Rozhodčí: Popelář – Galář, Lenfeld (Kubíček)

Žluté karty: Zagol - Fojtík, Elšík
Diváci: 150