ALEŠ KOŘÍNEK

Podzimní brankářská jednička je od minulé středy spolu s krajanem Janem Buryánem v polském klubu Piast Gliwice, který loni sestoupil z nejvyšší soutěže a chce se okamžitě vrátit zpět. Kořínek už odchytal přípravný zápas s Chorzówem (0:1). „Vypadá to dobře, Gliwice mají zájem. Bohužel mě ale znovu chytla záda, takže teď obvolávám doktory,“ uvedl Kořínek.

ZDENĚK KROČA

V září třicetiletý vytáhlý stoper je zatím bez angažmá. „Dostal jsem dvě nabídky, jednu ze Slovenska, druhou z naší druhé ligy. Obě jsem odmítl. Vyčkávám, co se objeví,“ řekl Kroča, který upřednostňuje odchod do zahraničí. V sezoně 2006/07 hostoval v německém třetiligovém Siegenu, kvůli zranění toho ale moc neodehrál.

JOSEF LUKAŠTÍK

Za Zlín odehrál krajní záložník v I. lize přesně 100 zápasů a v 34 letech tušil, že už novou smlouvu nedostane. Brumovský odchovanec míří do Rakouska, kde se v tamních nižších soutěžích „živí“ fotbalem řada Čechů. „Ve čtvrtek se jedu podívat do klubu, chtějí mě vidět. Jak se jmenuje? To si teď nevybavím, ale vím, že hraje čtvrtou ligu,“ podotkl Lukaštík.

LIBOR ŽŮREK

S odchodem koketoval rychlonohý útočník už v zimě, se zájemci z Polska a Kypru se však nedomluvil. I teď preferuje zahraniční angažmá. „Nerad bych to komentoval, abych to nezakřikl,“ zůstal ve svém vyjádření hodně opatrný.

KAREL KROUPA

V Tescomě má ještě její nejlepší střelec minulé sezony smlouvu, z klubu chtěl ale za každou cenu odejít, což se mu povedlo. Zatím hostuje v prvoligovém Slovácku, které na něj může v zimě uplatnit opci.