„Jeli jsme si pro výsledek a tomu jsme podřídili vše. Sice si dokážu představit i lepší výkon z naší strany, zejména pak v závěru střetnutí, nicméně základní cíl jsme splnili a tři body z tohoto velmi těžkého utkání jsou pro nás velmi cenné," uvedl pro klubový web trenér Fastavu Bohumil Páník.

ŽIŽKOV – ZLÍN 1:2 (0:1)

Oba adepti na nejvyšší příčky v soutěži se dlouho probírali ze zimního spánku. Domácí si sice počínali aktivněji, avšak na dostřel brány žlutomodrých se vůbec nedostali. První nebezpečné akce se tak zrodily u jejich svatyně a hned se přitom třepala síť. Na prahu 40. minuty zahrávali fotbalisté Fastavu dva rohové kopy, po prvním ještě nevyzrál na Pokorného Hájek, při druhém však balon proletěl až na zadní tyč, kde byl připravený Živulič – 1:0 pro hosty.

Druhý poločas byl v mnohém podobný tomu prvnímu. Oba týmy se jen poskromnu dostávali do šancí, nicméně Zlín dokázal znovu udeřit. Po standardní situaci soupeře se v 63. minutě dostal do protiútoku, Bartolomeu nacentroval míč a Kopečný okořenil svou druholigovou premiéru přesnou hlavičkou – 2:0 pro hosty.

Žižkov byl nadále v křeči, přesto v 70. minutě zdramatizoval duel. Po faulu Železníka na útočné polovině rozehráli domácí bleskurychle standardní situaci, dlouhý míč dostal na kopačku Voltr a v pádu jej umístil na zadní tyč – 1:2.

Ševci pak do konce zápasu čelili na hřišti pod televizním vysílačem agresivní hře soupeře a dlouhým nákopům. A protože úspěšně, tak zdolali Žižkov i podruhé v sezoně a v tabulce se na něj dotáhli na rozdíl jediného bodu. Stmelenou partu po utkání zasáhla velká euforie a kabinou se nesl Vysoký jalovec.

Dvojnásobnou radost přitom prožíval záložník Miloš Kopečný, jehož trefa nese označení vítězná. Na podzim hostoval v třetiligovém Hulíně, nyní se stal hrdinou důležitého druholigového souboje. „Nebyl jsem nervózní. Naopak jsem se na zápas strašně těšil a chtěl jsem si jej maximálně užít. To se povedlo. Máme tři body, zahráli jsme si na kvalitním trávníku proti dobrému soupeři a přišlo celkem dost diváků. Takže spokojenost," líčil 21letý dříč. (jš, rš)

Branky: 70. Voltr – 40. Živulič, 63. Kopečný. Bez ŽK. Rozhodčí: Příhoda – Vaňkát, Pochylý. Diváci: 1891.

Žižkov: Pokorný – Šťastný (21. Dressler), Hovorka, Karafiát, Bartošák – Souček (65. Folprecht) – Súkenník, Hašek, Podrazký, Bazal (46. Marek) – Voltr. Trenér: Jindřich Trpišovský.

Zlín: Dostál – Pazdera, Hubáček, Hájek, Benčík – Kopečný (72. Chmelo), Holík (87. Motal), Živulič, Bartolomeu (83. Matějov) – Poznar, Železník. Trenér: Bohumil Páník.

DALŠÍ VÝSLEDKY – 17. kolo: Ústí n. L. – Opava 1:0 (0:0), Pardubice – Varnsdorf 0:1 (0:1), Třinec – Most 1:0 (0:0), Olomouc – Sokolov 7:0 (3:0), Táborsko – Frýdek-Místek 1:0 (1:0), Vlašim – Znojmo 0:2 (0:2) Kolín – Karviná 0:0.

1. Olomouc 17 12 2 3 43:15 38
2. Varnsdorf 17 10 3 4 29:15 33
3. Táborsko 17 8 5 4 36:22 29
4. Žižkov 17 8 4 5 26:15 28
5. Karviná 17 8 4 5 25:20 28
6. Sokolov 17 8 4 5 23:21 28
7. Zlín 17 7 6 4 24:22 27
8. Vlašim 17 7 2 8 22:31 23