TESCOMA ZLÍN – SLAVIA PRAHA (0:3)

Pražané o svém jasném vítězství rozhodli třemi góly ve druhé části prvního poločasu. O všechny zásahy hostů se přitom postarali zahraniční hráči. Nejdříve dvakrát potěšil srdce fotbalového fandy Francouz Belaid. Po Krajčíkově přitknutí napřáhl z 25 metrů a vymetl levý horní roh Baránkovy brány. Ani při druhé trefě Belaida neměl brankář Tescomy nárok. Šventův dlouhý centr napálil slavistický záložník z voleje přesně k levé tyči. Druhému gólu ovšem předcházel jasný ofsajd Necida, který asistent Hojsík přehlédl. Třetí hřebík do zlínské rakve pak zatloukl dvě minuty před přestávkou Makedonec Toleski, jemu nabil kdo jiný než Belaid.

„Fotbal je o gólech a my jsme je dnes na rozdíl od Poháru UEFA dali. Utkání jsme měli od začátku plně pod kontrolou,“ pochvaloval si kouč vítězů Karel Jarolím. „Naše převaha byla důsledkem dobré kombinační hry. Tiany to dvakrát krásně trefil a pak to vypadá všechno jednoduše,“ přidal se slavistický stoper Marek Suchý.

Domácí, kteří nastoupili s jediným útočníkem Žůrkem, se dostávali do soupeřovi šestnáctky jen sporadicky. „Hráli jsme opravdu špatně, tak slabý výkon jsem od mého snad ještě neviděl,“ hodnotil duel tichým hlasem trenér poražených Josef Mazura.

Přesto jeho svěřenci mohli vyrovnat. Tři minuty před druhým Belaidovým zásahem rozehrál roh po zemi Šmahaj, prudký míč prošel k Zbožínkovi, ten ale střílel do míst, kde stál připravený Vaniak.

Ve druhé půlce sešívaní polevili, přesto měli stále jasně navrch. Jejich převahu ještě zvýraznil zlínský obránce Penner, který dostal v 69. minutě po druhé žluté kartě červenou. Přesilovku ale viditelně se šetřící Slavie nevyužila. „Představoval jsme si, že dáme alespoň ještě jeden gól,“ litoval jinak dobře naložený Jarolím.

I tak jeho soubor ale domácí příznivci vyprovodili v přestávce do kabin s potleskem. „V české lize se nám to snad stalo poprvé,“ culil se Suchý.

Naopak trenér Tescomy Josef Mazura a sportovní ředitel klubu Ladislav Minář se dočkali od zlínských fanoušků jenom skandování: „Mazura ven. Minář ven!“ O případném setrvání Mazury na lavičce se rozhodne v nejbližších dnech.

Mazura sám přiznal, že dal důvěru špatným hráčům. Domácím hlavně hořela levá strana, kde se trápili Penner s Malárem. „Vsadil jsem na zkušené hráče a věřil, že budou jezdit po zadku. Bohužel se tak nestalo,“ povzdechl si kouč Tescomy. „Nedokáži mluvit za ostatní, ale já osobně jsme do toho dal všechno,“ nechal se slyšet domácí záložník David Šmahaj, jeden z mála zlínských hráčů, který nezklamal…