„Je to velký problém, který se snažíme řešit,“ uvedl slavičínský trenér Ervín Haraga. Prvně jmenovanému vyprší 31. ledna hostování, druhého si vyhlédlo druholigové Znojmo. „Hnaníček zůstane na devadesát procent ve Znojmě, se Stýskalou jednáme. Máme o něj zájem, ale za jiných podmínek,“ podotkl Haraga.

Z kabiny zmizeli i krajní záložník Holek, jehož zkouší prvoligové Ústí nad Labem, a obránce Hořák mířící na Slovensko do Lednického Rovného. Haraga už nestojí o služby ofenzivního záložníka Melichárka. „Přišel jako střelec, jenže se ani jednou brankově neprosadil,“ vyložil kouč FC TVD.

Přípravu nezahájil ani útočník Kříž, který na podzim laboroval s bolavým kolenem. „Je po operaci roztříštěné chrupavky. Když to půjde dobře, stihne začátek jara,“ přemítá Haraga, který shání hráče do ofenzivy. Po sedmi vstřelených podzimních gólech mu ostatně nic jiného nezbývá.

Prvními vlaštovkami jsou Liška ze Štítné nad Vláří (I. B třída) a Vaculka z Valašských Příkazů (I. B třída). Oba byli na podzim nejlepšími střelci svých družstev. „Chci vytvořit ve Slavičíně tým z kluků z nejbližšího okolí. Navíc už tak trochu stavíme mužstvo s výhledem na další sezony,“ přiznal Haraga, že záchranu moc reálně nevidí. Valaši na ní ztrácejí po 16 kolech propastných 11 bodů.

„Pokusíme se o ni, pokud získáme v prvních čtyřech kolech minimálně devět bodů. MSFL je finančně náročná a rozhodně je lepší hrát na špici divize než o záchranu ve třetí lize,“ míní Haraga, který loví posily i ve Zlíně. „Máme s Tescomou i jejími trenéry dobré vztahy. Bavili jsme se o šesti hráčích a alespoň dva by k nám mohli přijít, jakmile dojde ve Zlíně ke zúžení kádru,“ přeje si slavičínský trenér.

Svým svěřencům naplánoval rovných deset přípravných zápasů, z toho pět se soupeři ze Slovenska, a v úvodu února soustředění v Uherském Brodu. Absolvovat by ho měl i brankář Kovařík, který dorazil na hostování ze Slovácka.