„S náskokem osmi bodů nemůžeme mít jiný cíl, než divizi vyhrát. Na otázku, zda chceme postoupit do MSFL, ale v tuto chvíli odpověď neznám,“ pronesl předseda klubu Petr Navrátil. Záležet bude na finanční situaci. „Kdyby se nezlepšila, na třetí ligu bychom neměli,“ zůstává realistou Navrátil.

Hlavní slavičínský sponzor firma TVD má potíže s odbytem svých výrobků, což zprostředkovaně pociťuje klub. „Tento týden mám schůzi se zástupcem TVD a příští si sedneme s hráči,“ uvedl Navrátil. Zatímco chod oddílu ohrožen není, samotní fotbalisté se budou muset ve svých nárocích uskrovnit. „Pozitivní je, že nám hodně pomáhá město,“ pochvaluje si šéf FC TVD spolupráci s radnicí, kde rovněž zasedá jako zastupitel.

Cestu do MSFL může Slavičínu zkomplikovat také neutěšená zdravotní situace v kabině. Nejlepší střelec mužstva Pavel Kříž má poraněné koleno a vše nasvědčuje tomu, že na jaře si vůbec nezahraje. Štěstím pro trenéra Ladislava Straku je tak návrat kanonýra Filipa Macka z Rakouska. Ani on se ale nevyhnul problémům a kvůli dvěma naštípnutým prstům na ruce neabsolvoval generálku.

„Nechtěli jsme riskovat. První jarní zápas v Bystřici by měl ale stihnout,“ věří Straka, jenž si během zimní přestávky užil své. Na marodce se totiž vystřídali ještě obránce Ptáček, záložník Michal Švach a dvojice útočníků Hořák, Tomáš Hnaníček. „Takovou kalamitu nepamatuji,“ posteskl si slavičínský kouč.

Příprava se vydařila herně i výsledkově

Herně i výsledkově si jeho družině příprava nicméně vydařila. Cenné bylo především vítězství nad třetiligovou Kroměříží v předposledním duelu. V generálce pak sice TVD prohrálo s juniorkou Tescomy Zlín, proti účastníkovi MSFL ale nenastoupili tři hráči základní sestavy. „Bylo to poznat,“ podotkl Straka.

Přestože se v prvních pěti jarních kole Brumov střetne s celky ze spodní části tabulky, trenér Elserema má obavy hned z úvodního střetnutí v Bystřici pod Hostýnem. „Proti zachraňujícím se týmům se hraje špatně. Když ale zvládneme prvních pět zápasů, první místo nám neunikne,“ míní Straka. A co to znamená konkrétně v řeči čísel? „Třináct bodů,“ shrnul trenér Slavičína.

TVD SLAVIČÍN

Brankáři: Petr Mendl, Vlastimil Trochta (1986).
Obránci: Vlastimil Barcůch (1988), Bronislav Fojtík (1991), Milan Otépka (1981), David Ptáček (1983), Andrej Šamánek (1987).
Záložníci: Martin Fábry (1984), Josef Hnaníček (1986), Michal Švach (1977), Petr Švach (1981), Jakub Tománek (1986), Daniel Vacula (1976), Marek Váňa (1989).
Útočníci: Jaroslav Fojtík (1985), Tomáš Hnaníček, Lukáš Hořák (1980), Pavel Kříž (1985), Filip Macek (1981).
Trenér: Ladislav Straka.
Přišli: Tomáš Hnaníček (hostování ze Štítné), Bronislav Fojtík (z dorostu), Macek (návrat z Rakouska), Mendl (hostování Slovácko), Michal Švach (návrat ze Slovenska).
Odešli: Kulíšek (přeřazen do B-týmu), Tomáš Švach (hostování Provodov), Talčík (Újezd).