„O posilu jde v každém případě. Naše záloha s Pepovým příchodem získala na kvalitě," pochvaloval si příchod dalšího ostříleného borce trenér mužstva Ladislav Straka, jenž novou tvář představil proti třetiligové zlínské juniorce i Frýdku-Místku.

Pro fotbalistu, jenž má na svém kontě rovných sto startů v první lize a tři vstřelené branky k tomu, už našel i místo v sestavě. „Pepa naposledy působil jako defenzivní záložník, proto jej na tomto postu využijeme i u nás. Zároveň se přitom můžeme opřít o jeho rozehrávku a dobrou kopací techniku," charakterizoval levonohého hráče Straka.

Lukaštík se v předchozích sezonách pohyboval u našich východních sousedů a pomáhal týmu Lednické Rovne. V zimě se však rozhodl pro návrat domů. A když k němu připočteme další zkušené hráče Petra Švacha či Pavla Kříže, rýsuje se ve Slavičíně velmi silný mančaft. „Kádr je silný, ale úzký," upozornil slavičínský kouč.

Ten se totiž stále nemůže spolehnout na služby Lukáše Matůše, který zatím jenom vyklusává. I proto si na Valašsku stále nechávají k dispozici kanonýra Nevšové Václava Tomšů. Nejlepší střelec podzimní části okresního přeboru navíc proti valcířům i zlínské juniorce skóroval a prokázal instinkt zabijáka. Zadní řady pak vyztužil pravý obránce Nedašova Radek Cícha.

„Mužstvo získává konkrétní podobu. Každopádně znovu počítáme s nějakou výpomocí také od Zlína. Zatím je nás málo. Na vyladění formy máme ještě tři týdny. Věřím, že se do té doby dá většinu kluků do pořádku a na jarní start budeme dobře připraveni," nechal se slyšet Ladislav Straka.