Frenštát p. Radhoštěm - Slavičín 0:1

„Je to pěkné, ale do konce soutěže je ještě hodně daleko,“ zůstává nohama pevně na zemi slavičínský kouč Ladislav Straka. Páté vítězství v řadě jeho týmu zařídil po hodině hry Kříž. Svým desátým podzimním zásahem do černého se dotáhl v pořadí nejlepších střelců soutěže na losinského Hanzala.

„Mohli jsme vyhrát i vyšším rozdílem. Po přestávce domácí nevydrželi tempo z prvního poločasu a začali šlapat vodu. I tak jsem ale hodně spokojený,“ dodal Straka.

Valašské Meziříčí - Velké Losiny 3:1

Radostí zářila po nedělním zápase s Velkými Losinami také trenérská dvojice Valašského Meziříčí Emil Nečas, Michal Petružela. Nováček získal skalp druhého celku soutěže, přestože v pauze prohrával. Mičkal a Vaculín ale v rozmezí 65. a 79. minuty skóre otočili a poslední branku si dali nešťastní hosté sami.

„Uspěli jsme s velmi kvalitním soupeřem a jsem rád, že to bylo před vlastními diváky,“ oddechl si Petružela. Osmé mužstvo soutěže totiž předtím ze šesti domácích střetnutí bodovalo naplno pouze jednou.

Orlová - Bystřice p. Hostýnem 0:2

Výsledková krize potkala Bystřici pod Hostýnem. V Orlové prohrála dvěma góly po přestávce 0:2 a po sérii šesti kol bez vítězství se propadla na 11. místo.

„V prvním poločase byl zápas vyrovnaný. Žádný z týmů se nedostal do šance. O všem rozhodla první branka, které předcházel ofsajd,“ mínil hrající předseda Bystřice Roman Ondroušek.

Brumov - Poruba 1:1

Fotbalisté Brumova potřetí v řadě doma vedli, ale stejně jako v předchozích dvou duelech získali pouze bod. Tentokrát remizovali 1:1 s pátou Porubou.

„Hra není špatná, ale nedáváme góly,“ žehral opět na bídnou koncovku asistent kouče Miroslav Vaněk. Střeleckou mizerii podtrhl dvě minuty před koncem Lysáček, jehož ránu vykopávali hosté z brankové čáry. Díky zaváhání celků ze dna tabulky se ale Brumov posunul na 13. příčku.

Havířov - Velké Karlovice 1:0

Vůbec nejhůře jsou na tom Velké Karlovice. V Havířově prohrály potřetí po sobě nejtěsnějším poměrem 0:1 a svoji černou šňůru porážek natáhly už na pět.

„Náš výkon byl lepší než minule proti Valašskému Meziříčí, ale body to zase nepřineslo, protože za celý zápas jsme se nedostali do pořádné příležitosti. Gól jsme inkasovali vinou nepozornosti při rychle rozehraném trestném kopu,“ uvedl karlovický trenér Viktor Kollanda.

JAK NASTOUPILI

Slavičín: Talčík – Ptáček, Otépka, Šamánek, Barcuch – P. Švach (90. T. Švach), Hnaníček, Vacula, Fábry (85. Samko) – Kříž (88. Kulíšek), Hořák. Trenér: Ladislav Straka.

Valašské Meziříčí: Štěpán – Navrátil, Vaculín, Nečas (84. Kudělka) – Marek, Sviták, Mičkal, Výmola M. (46. P. Sovák), Škabraha – Neuberger (68. Polách), Macíček. Trenéři: Emil Nečas a Michal Petružela.

Bystřice pod Hostýnem: Sobek – Humpál, Filgas, Zezulka, Matějka – Hrnčiřík, Mikulička, Dostál, Kušík – Ondroušek (66. Zehnálek), Kotas (83. Horák). Trenér: Zdeněk Havránek.

Brumov: Dubec – Kiačik, Križko, Sucháček, Šindler – Bartošák (78. Smolka), Beňo (69. Řehák), Dorňák, Sokol – Augistini, Lysáček. Trenér: Miroslav Mičega.

Velké Karlovice a Karolinka: Sedlák – Vašut, J. Mikula, Davídek, P. Mikula (30. Vrážel, 65. Pavel Škrobák) – Kocurek, Kašpar, Orság, Jurajda – Ondřejka, Mynarčík. Trenér: Viktor Kollanda.