Hanáci zvítězili na hřišti divizního Nového Města na Moravě 3:2 a Valaši vyhráli penaltový rozstřel v Břeclavi. První duel osmifinále je na programu 27. října.

VRCHOVINA – HS KROMĚŘÍŽ 2:3 (0:2)

Hosty poslal do vedení Fiala, který proměnil své sólo, a ještě v poslední minutě první půle se trefil hlavou Hromek. Po přestávce přidala Kroměříž po rohu Klabalem třetí gól. Domácí se však dvakrát prosadili po rohu a snížili na rozdíl jediného gólu. V infarktovém závěru nastřelil celek z Vysočiny dvakrát tyč a v poslední minutě vyhlavičkoval míč z prázdné branky Klabal.

„Na mladých hráčích bylo vidět, že se nedokázali vyrovnat s agresivitou domácích. V některých momentech šlo o zdraví. Nakonec jsme však i s notnou dávkou štěstí zápas dotáhli do postupového konce,“ oddechl si trenér Hanáků Jindřich Lehkoživ.

Branky: 59. Buchta, 65. Burian – 6. Fiala, 45. Hromek, 57. Klabal. Rozhodčí: Fojt – Machát, Soukal. Kroměříž: Vogl – Matoušek, Budín, Klabal, Kaňa – Valášek, Mazouch, Grim, Handl (75. Huška) – Hromek (85. Janoštík), Fiala. Trenér: J. Lehkoživ.

BŘECLAV – TVD SLAVIČÍN 1:1 (0:0), 4:5 na penalty

Týden poté, co Slavičín vyřadil na svém stadionu prvoligový Baník Ostrava v penaltovém rozstřelu 5:4, vyhrál stejným způsobem i v Břeclavi. Rozhodující pokutový kop proměnil opět Stýskala. Penaltovou loterii absolvovali na straně vítězů pouze dva stejní hráči, kromě Stýskaly ještě Hnaníček. Slavičín dal postupem do osmifinále zapomenout na trápení v MSFL a poslední místo.

„Klukům to snad psychicky pomůže,“ věří slavičínský kouč Ladislav Straka. Valaši přitom prohrávali, na vedoucí gól domácích z 54. minuty ale rychle odpověděli. „Byli jasně lepší. Bohužel jsme zase neproměnili čtyři stoprocentní šance,“ podotkl Straka.

Branky: 59. Svoboda – 65. Holek, rozhodující penaltu proměnil Stýskala. Rozhodčí: Šenkýř – Hulcký, Chabiča. Slavičín: Mendl – Bělaška, Šamánek, Hořák, Švach – Řihák (60. Fábry), Melichárek (67. Hnaníček), Stýskala, Jaroš – Lysáček, Holek. Trenér: L. Straka.