OSTRAVA B – SLAVIČÍN 1:2 (1:0)

Ve Vřesině, kde má juniorka Ostravy svůj azyl, se začínalo v neděli před obědem, což hostům nevadilo a první poločas měli hru po většinu času ve své moci. A těsně před pauzou měl na noze gól Petr Švach, jeho rána ale rozezvučela jenom tyč.

„Hrálo se v šíleném tempu, měl jsem obavy, abychom to vydrželi až do konce,“ uvedl slavičínský kouč Ladislav Straka.

Jeho svěřenci ale ostravským mladíkům stačili až do závěrečných okamžiků a v 82. minutě svůj výborný výkon korunovali brankou Hnaníčka, jehož střela z 20 metrů po zemi mířila přesně k tyči a Andrejko se po ní natahoval marně.

Slavičín tak ze dvou venkovních zápasů během pěti dnů vytěžil plných šest bodů.

„Říkal jsem si, že když v jednom urveme bod, budu spokojený,“ přiznal Straka, jehož tým tento týden hostí v zápase třetího týmu s druhým Uničov.

„Získali jsme z osmi kol šestnáct bodů, což je na nováčka obdivuhodné. Musíme ale zůstat nohama na zemi. Kdykoliv může přijít série porážek,“ nabádá Straka k opatrnosti.

Slavičín: Mendl – Fábry, Bělaška, Šamánek, Otépka – P. Švach, Lysáček, Hnaníček, Školník – Holek (78. Železník), Kříž. Trenér: Straka.

ZNOJMO – HS KROMĚŘÍŽ 0:0

Hosté vycházeli ze zabezpečené obrany a čekali na svou příležitost z brejků. „Domácí jsme nepustili do žádné šance. Tu jsme v závěru poločasu měli my, ale Janča po centru Hušky netrefil branku,“ posteskl si trenér Kroměříže Jindřich Lehkoživ.

Ani ve druhém poločase domácí nedokázali obranu Hanáků překonat. Jedinou nebezpečnou střelu zablokoval Klimek. Hanáci měli nejblíže ke gólu po střele Matouška, kterou domácí brankář vytáhl nad břevno.

„S bodem jsme spokojeni. Defenziva byla kvalitní. V koncovce nám chybělo štěstí. Pozitivní je, že se dokážeme do šance dostat. Věřím, že příště už smůlu zlomíme,“ dodal Lehkoživ.

Kroměříž: Vogl – Stojaník, Šilnger, Kovařík, Klimek, Dvořáček (75. Handl), Fiala, Matoušek, Janča (64. Valášek), Huška, Mazouch. Trenér: Jindřich Lehkoživ.

PETR FOJTÍK, LIBOR KOPČIL