Nejjednoznačnějším způsobem si z regionálních celků zajistili postup fotbalisté divizního Slavičína. Ti si v derby poradili s Valašským Meziříčím a v domácím prostředí slavili vysokou výhru 6:1. Na výsledku se výraznou měrou podepsala také skutečnost, že hosté přijeli kvůli problémům s registracemi hráčů v okleštěné sestavě a na lavičce neměli jediného fotbalistu na střídání.

„Určitě nám to usnadnilo práci, protože soupeř nedisponoval takovou kvalitou," uznal trenér Slavičína Boris Káňa. Naopak on se mohl opřít nejen o kmenového hráče svého týmu, ale také o fotbalisty, kteří se nevešli do užšího kádru druholigového zlínského áčka či třetiligové juniorky a nyní působí ve slavičínské farmě.

Střelecky nade všemi čněl útočník Jakub Pazdera, autor čtyř branek. „Samozřejmě je dobře, že se takto střelecky uvedl, nicméně jeho góly padly po hezkých kombinačních akcích a jsou odrazem hry celého mužstva," chválil Káňa, jemuž se líbil poctivý výkon i přístup ostatních fotbalistů.

„Kluci se i za rozhodnutého stavu po ztrátě míče poctivě vraceli a soupeře za celý zápas pustili do jediné šance," těšila zodpovědná defenziva slavičínského kouče. Další branky domácích přidali Jaroš a Švach z penalty, za hosty po standardní situaci snižoval Fröhl. „Pro Meziříčí je výsledek možná krutý, ale z našeho pohledu zasloužený. Řadu dalších šancí jsme totiž neproměnili, doplnil Káňa.

Ve Slavičíně se tak mohou po hladké výhře těšit v sobotu na prvního atraktivního protivníka. V úvodním kole totiž přicestuje na Valašsko druholigová Opava i se svým početným kotlem fanoušků.

Na ambiciózní druholigový celek narazí v neděli také otrokovická Viktoria. Ta se po výhře 3:1 v Morkovicích může těšit na duel proti ambiciózní Karviné.

Vítězství Otrokovic nad vítězem krajského přeboru se však nerodilo lehce. „Po deseti minutách jsme mohli prohrávat už o dvě branky," připustil záložník viktoriánů Tomáš Dujka, jenž však kvůli problémům s registrací do zápasu nemohl zasáhnout. Podobně na tom byli i někteří jeho spoluhráči. A když se po dvaceti minutách zranil Trnčák, hostům nezbyl na lavičce jediný náhradník do pole.

Přesto Otrokovice zformovaly řady, začaly hrozit z brejků a těsně před poločasem šly zásluhou Viskupičovy střely do vedení. Ten samý hráč po přestávce napálil břevno. Naopak morkovický Hruška po dorážce zblízka vyrovnal. Jenomže hned za dvě minuty vrátil viktoriánům vedení tečovanou střelou Zábojník.

Závěr zápasu už si hosté pohlídali, z řady šancí se však ujalo už jen Viskupičovo sólo. „I přes horší vstup do utkání bylo naše vítězství zasloužené. V polátané sestavě se kluci vydali ze všech sil. Na zápas proti Karviné se samozřejmě těšíme, je však otázkou, v jaké sestavě nastoupíme a kolik kluků bude mít vyřízenou registraci," naznačil Dujka, že v Otrokovicích teď řeší úplně jiné problémy.

Ještě hůř je na tom další divizní účastník ze Spytihněvi. Ten si přijel pro očekávanou porážku do Mutěnic. Slovácká Sparta sice nastoupila proti soupeři působícímu o dvě soutěže níž, sama však přijela ve výrazně okleštěné sestavě. Někdejšímu účastníkovi třetí ligy vydržela vzdorovat sotva poločas, v němž prohrávala jen o dvě branky. Domů se však vracela s výpraskem 0:7.

Bez řady opor se hosté Pod Búdama trápili. Domácího brankáře Lupače za celý zápas vůbec neohrozili. „Přijeli jsme do Mutěnic s béčkem, které hraje nejnižší čtvrtou třídu. Některé kluky jsem viděl poprvé až v den utkání. Z prvního mužstva tu byli pouze dva hráči," připomněl trenér Spytihněvi Josef Pospíšil všeobecně známé svízele svého klubu s registracemi hráčů a jejich povinným členstvím ve Fotbalové asociaci ČR.

„Jsem trochu rozčarovaný. Hráči nejsou evidovaní a já nemám k dispozici kádr," přiznal kouč Spytihněvi, který toho příliš neřekl ani k samotnému zápasu. „V prvním poločase jsme se drželi, ale po změně stran jsme fyzicky odpadli. Víc k tomu nemám co říct," nechal se slyšet Pospíšil, jehož svěřenci tak přišli o možnost vyzvat v úvodním kole druholigové ševce.