„Situace ve slavičínském fotbale mi není lhostejná, proto jsem nad nabídkou neváhal,“ prohlásil 55letý Haraga. „Nikoho jiného jsme neoslovili. Pan Haraga je slavičínský patriot, prostředí i družstvo dobře zná,“ vysvětlil volbu šéf klubu Petr Navrátil.

Držitel trenérské profilicence sledoval tým po většinu sezony, jezdil i na venkovní utkání. Na otázku současného kritického stavu proto okamžitě našel odpověď a shrnul ji do čtyř bodů.

„Za prvé po minulé povedené sezoně si všichni mysleli, že to půjde samo. Za druhé se podcenila skladba mužstva. Přestože odešli jen dva hráči, je špatně složené. Za třetí po euforii z pohárového postupu přes Baník Ostrava si vedení neuvědomilo vážnost situace a neprovedlo změnu. Mohli k ní dojít už před měsícem. A za čtvrté při náročném programu s vloženými pohárovými zápasy se ukázalo, že hráči nemají dostatečnou kondici, a v závěrech odpadali,“ podělil se Haraga o své poznatky.

Na obranu někdejšího kouče je však potřeba říci, že už beztak úzký kádr drobila zranění klíčových hráčů a karetní tresty. „Budu vyžadovat disciplínu,“ varoval Haraga, který má na rozdíl od demokrata Straky pověst nesmlouvavého trenéra. „Bude důraznější,“ přitakal Navrátil.

Přestože je Slavičín poslední se ztrátou pěti bodů na nejbližší tým, Haraga v záchranu věří. „Neskládáme zbraně. Nesmí nám ale soupeři výrazněji utéct,“ uvědomuje si. Los však jeho výběru nepřeje. V závěrečných třech podzimních kolech se střetne s vedoucí dvojicí soutěže HFK Olomouc (venku) a Opavou (doma) a v posledním na hřišti béčka Slovácka. „Chci získat minimálně šest bodů,“ přeje si.

V nejbližším utkání se dají předpokládat změny v sestavě. „V posledním zápase s Kroměříží jsem viděl, že někteří hráči jsou z formy. Moc možností ale nemáme,“ dobře ví Haraga.

K doplnění družstva dojde nejdříve v zimě. Pomoci má i nový trenér. Se Slavičínem se rozloučil na jaře 2005 pátým místem v divizi D a poté působil jako skaut pro dva kluby ze Slovenska. „Má velmi dobré kontakty, zná adepty na posílení,“ prohodil Navrátil.