„Věděl jsem, že to jednou přijde. Na druhou stranu jsem rád, že to přišlo s ligovým mančaftem. Člověk si bude ve své trenérské kariéře pamatovat, kdo ho poprvé porazil," usmál se hlavní kouč Milan Otépka.

„Bude to úleva pro kluky, pořád museli za každou cenu. Ale chceme pracovat s pokorou. Když se přeceňuje, že se daří, většinou se vám to vymstí," upozorňuje slavičínský trenér.

Naopak kouč Brna Svatopluk Habanec si zhluboka oddechl. Repríza loňského propadáku, kterou prožil na lavičce Slovácka, se nekonala. „Bál jsem se průseru, ale tentokrát jsem s přístupem spokojený," přiznal Habanec.

Jeho tým šel do vedení už v 10. minutě, kdy konžský útočník Litsingi otevřel zcela osamocený na malém vápně skóre.

„Škoda brzkého inkasovaného gólu. Máme mančaft na to, abychom je potrápili trochu déle," zalitoval Otépka, který postrádal dva „dovolenkující" klíčové záložníky Školníka s Elšíkem a jejich absence byla znát až příliš.

Ve 38. minutě po trefě Vraštila domácí prohrávali o dva góly a spoustu šancí ještě výtečný brankář Vypušťák pochytal. Slavičín se snažil, ale na ligového soupeře nestačil. Přesto ve 41. minutě měl na hlavě snížení Petr Švach, ale hlavou minul.

V 71. minutě si pak našel odražený balon kroměřížský odchovanec v dresu Brna Vávra.

„Měli jsme vést více než o dva góly, v závěru se zápas trochu zdramatizoval z obou stran. Za stavu 3:0 by se už nemělo nic stát. Bohužel jsme trochu polevili," zalitoval Habanec gólu Matuše z 83. minutě po standardce. „Ale postoupili jsme, což byl cíl tohoto zápasu," oddechl si brněnský kouč.

Posledních deset minut Slavičín dohrával v deseti po vyloučení Kociána po druhé žluté kartě, kterou dostal za ruku.

„Tohle rozhodčí nezvládl. Bylo to necitlivě posouzené, ale bohužel stalo se," štvalo Otépku. „I přesto, že to pravidla říkají, tak v tomto zápase se mohlo přimhouřit oko," přiznal Habanec.

SLAVIČÍN – BRNO 1:3 (0:2)

Branky: 83. Matůš – 10. Litsingi, 43. Vraštil, 71. Vávra.

Slavičín: Vypušťák – Kocián, T. Švach, Lukaštík, Mezírka – Goňa, P. Švach (82. M. Švach ml.), Horáček, Matůš, Kalus (69. Bartoš) – Kříž (65. Velecký). Trenér: M. Otépka.

Zbrojovka Brno: Melichárek – Hyčka (64. Vávra), Kijanskas, Vraštil, Lutonský – Sedlák, Lacko (64. Weber) – Litsingi, Škoda (39. Šural), Štohanzl – Řezníček. Trenér: S. Habanec.

Už to byla frustrace

Slavičín – Hned na začátku za bezbrankového stavu slavičínský Petr Švach pobavil publikum, když jesličkami nachytal konžského útočníka Litsingiho a sklidil aplaus tribuny.

„Bylo to chtěné, ale v první půli to bylo jediné. Jinudy nešla přihrávka dát, když stál přede mnou," usmíval se Švach, který v závěru neudržel nervy po vyloučení Kociána po druhé žluté kartě a odkopl balon.

Co se vám nelíbilo?

Byla to frustrace z toho z neděle, že nám bude chybět v Brumově. Je to škoda. Kuci (Kocián) hraje dobře.

Celé situaci jste byl blízko. Co se přihodilo?

V tomto zápasu dostat červenou po druhé žluté kartě, když ji má hráč za zády a ještě se otočil, je zbytečné. Stál jsem od toho pět metrů. Sice ho trefil. Taková červená do takového zápasu nepatří. Vždyť bylo rozhodnuto. Sudí nám zbytečně ublížil. Kuci (Kocián) teď zbytečně nebude hrát.

Po porážce vám skončila 17zápasová série bez porážky. Užili jste si alespoň zápas?

Trochu jsme s tím počítali. Samozřejmě, chtěli jsme to zdramatizovat. Ale rozhodl první poločas, kdy jsme z nich měli velký respekt. Prohrávali jsme souboje. Kvalita byla na straně Brna. Rozdíl byl cítit. S loňským zápasem proti Slovácku se to moc nedalo srovnat. Přistoupili k tomu zodpovědně.