„Premiérovou branku v našem dresu jsme přáli oslavenci, pětadvacetiletému Mezírkovi. Přestože většina akcí šla přes jeho stranu, ještě si bude muset počkat," pousmál se jinak spokojený kouč TVD Milan Otépka, jehož týmu po 22 kolech náleží čtvrté místo.

SLAVIČÍN – NOVÝ JIČÍN 2:1 (1:0)

Bojovné utkání bylo vyrovnané, do vedení však po půlhodině šli domácí, když Petr Švach vystihl malou domů soupeře a následně prostřelil gólmana. „Jičínští byli nejkvalitnějším soupeřem jara. Vzhledem k vyrovnanosti ale byla k vidění především bojovnost," vypozoroval Otépka.

Hosté se dočkali vyrovnání deset minut po změně stran, kdy po standardní situaci a ruce domácí se z penalty prosadil Lokša. „Naštěstí chvíli na to po podobné situaci a propadnutí balonu podruhé skóroval Švach. Hrdinou mohl být o čtvrt hodiny později, kdy byl po zákroku na něj nařízen pokutový kop. Přestože jsme mu hattrick moc přáli, naplnilo se pravidlo, že sám faulovaný by penaltu neměl kopat. Trefil totiž jen břevno a gólmana," popsal situaci Otépka, jehož svěřenci již vítězství nepustili a připravili si tak nejlepší pozici pro nadcházející derby v Brumově.

Branky: 29. a 58. Petr Švach – 55. R. Lokša (z pen.). Slavičín: Vypušťák – Kocián, Elšík, Lukaštík, Mezírka- Goňa, Školník, Horáček (70. Šindler), P. Švach – Kříž (60. Plšek), Velecký. Trenér: M. Otépka.