Hlavní sudí nastavil šest minut. Stejně jako ve většině zápasu, tak i po řádné hrací době to více šlapalo favorizovaným hostům, kteří diktovali tempo hry. Ti se však dlouho nedokázali prosadit, nepomáhaly jim ani standardní situace.

Rozhodl až poslední roh zápasu – míč se po skrumáži dostal na vzdálenější tyč, kde operoval Kiška. 25letý borec se dostal ke střetu se střídajícím Lukášem. Upadl. Hlavní sudí utkání Poláček nekompromisně ukázal na penaltový puntík. K nelibosti Slavičína se kopal pokutový kop. „Po zápase jsme se ani nemuseli sprchovat, rozhodčí nás dokonale umyl,“ nechápal Slončík rozhodnutí, které nakonec sehrálo klíčovou roli v celém utkání.

Domácí fotbalisté protestovali, hlavního arbitra duelu se ještě snažili přesvědčit o opaku jeho úsudku, leč jim to nebylo nic platné. O chvíli později se k exekuci postavil kapitán hostů Dziuba, který nekompromisně vstřelil jediný gól zápasu.

Zdroj: Radek Štohl

Jak inkriminovanou situaci okomentoval hlavní trenér Zlínska David Rojka?

„Celý zákrok jsem pořádně neviděl. Když ale rozhodčí penaltu pískne, tak je penalta,“ měl jasno Rojka.

„Denis ji s přehledem proměnil. Sice to bylo až v 95. minutě, góly však někdy padají na začátku, někdy pro změnu na konci, tak to prostě je,“ reagoval mladý kouč na šťastný konec utkání.

Domácí Slavičín vstupoval do pátečního večerního střetnutí v roli, ve které mohl pouze překvapit. Ačkoliv patří k předním týmům divize, na domácím pažitu čelil třetiligovému mančaftu. Navíc bez Viktora Rožka, který posílil právě Zlínsko. Ten však ještě do zápasu nezasáhl.

„Dobře jsme věděli, že oproti přípravným zápasům nás čeká větší kvalita. Byli jsme na to celkem nachystaní. A to i přes improvizovanou sestavu,“ přiblížil Slončík.

Do pohárového utkání naskočil teprve 18letý František Kostka, který na hřišti vydržel 63 minut. „Dobře hrál už v přípravě, zvládl to i dnes,“ vyzdvihl páteční výkon mladého fotbalisty narozeného v roce 2005. „Kluky celkově za první poločas musím pochválit.“

Druhé dějství herně znovu patřilo hostujícímu mančaftu. Ten však i přes svou převahu ztroskotával na horším zakončení nebo zbrklém řešení situací. „Chvilkami už šlo vidět, že někteří mají tréninkové manko, fyzička trochu ubývala,“ přiznal Petr Slončík. „Museli jsme nasadit i hráče, kteří nebyli úplně zdraví,“ přiblížil.

Na zápas přišlo 170 diváků.
Navštívili jsme: Emoce, protest, přísná penalta. Zlínsko zdolalo Slavičín

Utkání nakonec rozhodl zmíněný pokutový kop a úspěšná exekuce, kterou provedl Dziuba. Domácí však i přes okamžité vyřazení můžou být s generálkou na divizi spokojeni.

„Pohárová utkání mají svá specifika, soutěž přeci jen bývá jiná. Ukázalo se však, že intenzita byla oproti přátelákům lepší. Věřím, že tak vstoupíme i do divize,“ přeje si hlavní trenér fotbalistů Slavičína Petr Slončík, který v loňské sezoně dovedl mužstvo ke druhému místu.

Jeden z favoritů soutěže zahájí novou sezonu v sobotu 5. srpna na půdě Nových Sadů. O osm dní později zajíždí do Holice, doma se představí až 19. srpna proti Skašticím.