Tým, který obsadil poslední příčku, byl kompletně rozmetán. „Zůstali pouze Pyclík s Višváderem a gólman Bančák. Zbytek mužstva zatím tvoří hráči, kteří vyšli z dorostu,“ říká nový trenér Jiří Dekař, který v kádru přivítal ještě navrátilce z hostování – Lukáše Čtvrtníčka a Nečase a brankáře Petra Chvojku. Přípravu, která začala předposlední červnový den, zatím absolvuje sedmnáctičlenný kádr. „Průběžně se to však mění. O naše mladé hráče je zájem, takže absolvují testy v různých klubech. Teď jsou momentálně tři na zkoušce v Šardicích a Mutěnicích,“ prozrazuje Dekař.

Hradišťské béčko se připravuje výhradně v domácích podmínkách. K nabírání kondice využívá Kunovský les, sílu hráči získávají v posilovně a při kruhových trénincích na umělé trávě. Zbylé tréninky pak absolvují na hřištích v Kunovicích a v Sadech. „Dvakrát týdně trénujeme trojfázově, v dalších dnech pak dvoufázově,“ naznačuje Dekař, že hráči dostávají pořádně do těla.

Od příštího týdne mužstvo plynule přejde do herní přípravy, kterou okoření pětice přípravných zápasů. Za sebou už má juniorka duel s Brumovem, který vyhrála 3:1. „Výsledek je lepší, než byla předvedená hra,“ říká kriticky Jiří Dekař, který ve Slovácku pět let působil u ligového dorostu a krátce si dokonce vyzkoušel post trenéra A-týmu.

O ambicích se nový kouč, kterému bude asistovat Jiří Koželuha, zatím příliš bavit nechce. „Zatím nevíme, jak bude vypadat kádr, takže kladení jakýchkoliv cílů by bylo předčasné. Každopádně bychom se ale rádi pohybovali na špici, a když by se dařilo, tak bychom se chtěli pokusit postoupit zpět do MSFL,“ prohlašuje odvážně Dekař. V divizi ale béčko Slovácka nečeká nic lehkého. „Pokud udrží mužstvo v Šardicích, tak budou favoritem ony. O přední příčky ale budou chtít určitě hrát týmy, které spadly ze třetí ligy, zapomenout nesmím ani na ambiciózní nováčky,“ hledá Dekař favority divizní soutěže.

Slovácko začíná dvěma zápasy v domácím prostředí. Nejprve 8. srpna přivítá Viktorii Otrokovice, o týden později Rosice. „Jestli je to výhoda nebo ne, to já vůbec neřeším. Nikdy jsem se nedíval, kde hrajeme. Vyhrát chci vždycky, ať je to doma nebo venku,“ uzavírá trenér hradišťské juniorky.

Plán přípravných zápasů: 11. 7.: HFK Olomouc – Slovácko B, 16. 7.: Slovácko B – Bystrc (Sady), 18. 7.: Slovácko B – Břeclav (Kunovice), 25. 7.: Slovácko B – Mutěnice (Staré Město), 1. 8. (generálka): Slovácko B – Šardice (Staré Město).