„Byl bych obrovský optimista, kdybych řekl, že by nám bod nestačil. Domácí jsou favoritem,“ uznal zlínský kouč Boris Káňa. Stačí se podívat na tabulku. Zatímco Severomoravané jsou druzí a jediné tři body ztratili s vedoucí Opavou, mladíci Tescomy mají bilanci dvou vítězství a čtyř porážek. Naposledy však doma jasně pokořili 3:0 béčko Slovácka.

„Budu spokojený, když navážeme na bojovný výkon z tohoto střetnutí,“ přeje si Káňa, který bude mít k dispozici několik hráčů ze širšího kádru druholigového áčka. „Spíše ale půjde o poločasové vytížení. A-tým má prioritu a nechceme ho oslabovat,“ zdůraznil Káňa.

Na kvalitního soka se musí připravit v Poštorné i jedenáctá Hanácká Slavia Kroměříž. Šestá Břeclav má aktuální dobrou formu, když ve třech předchozích zápasech neprohrála a navíc vyřadila v poháru prvoligové Slovácko.

„V Břeclavi to jsou vždycky těžké zápasy. Loni jsme tam remizovali 1:1. Měli jsme tehdy dostatek šancí, ale víc než jeden gól jsme nedali. Doufám, že navážeme na loňský výkon a alespoň bod zase dovezeme,“ pravil trenér Kroměříže Jindřich Lehkoživ, jehož družina nasbírala sedm bodů a vstřelila jen pět branek.

„Z pěti gólů dal jenom jeden útočník. Doufám, že Hromek, Smutný nebo Grim se probudí. Je před námi těžký los. Po Břeclavi jedeme v sobotu do Opavy. Proto bychom rádi umazali minusové body v tabulce pravdy,“ řekl Lehkoživ.

Juniorka Slovácka klesla po prohře v derby ve Zlíně až na předposlední příčku. Dnes se chce ve Velkých Losinách, kde má azyl desátý Zábřeh, přiblížit středu tabulky. „Pojedeme výrazně posílení,“ vyslal do tábora svého soupeře varování trenér Slovácka B Anton Mišovec. Před gólmana Heču se totiž postaví tým, který bude takřka celý složen z hráčů kádru A-týmu. „Budou tři do obrany, tři do zálohy a dva do útoku,“ prozradil Mišovec. „Důvody jsou dva. Samozřejmě chceme vyhrát, ale především juniorka slouží k rozehrání hráčů áčka,“ vysvětlil trenér hradišťského béčka.

Dnešní protivník je pro něj menší záhadou. „Přiznám se, moc jej neznám. Vím jen, že takřka všichni hráči prošli olomouckou Sigmou. My se ale na soupeře nechceme příliš ohlížet. Chceme vyhrát a já doufám, že to hráči ukáží na hřišti,“ uzavřel Mišovec.

Zpravodajové Deníku