„Tím se ale já zatím vůbec nezabývám. Neříkám, že to nesleduji, ale nijak se těmi spekulacemi nezatěžuji. Soustředím se na závěr sezony, který chceme úspěšně zvládnout,“ tvrdí trenér Slovácka Josef Mazura. „S nikým jsem se o tom nebavil, neřeším to, dodal ještě zkušený kouč.

Oba soupeři se utkali hned v prvním kole letošního ročníku II. ligy. Slovácko vedlo od 27. minuty gólem Aleše Chmelíčka, domácí ale v poslední minutě vyrovnali na konečných 1:1. Dnes už nikdo nezjistí, jak by se vyvíjela sezona v podání Němčického a spol., kdyby se jim těsný náskok podařilo udržet. Třeba by Slovácko před domácími fanoušky slavilo postup…

Ale zpět do reality. Teď se kromě cti a prémií bude hrát jen o to, kolikátou příčku každý z týmů v konečné tabulce obsadí. „Určitě bych chtěl raději skončit devátý, než třeba třináctý,“ netají se Josef Mazura. „Výhrou bychom také chtěli poděkovat našim fantastickým fanouškům za podporu, kterou nám v lize i v poháru věnovali. Věřím, že navíc předvedeme hezký fotbal. Hráči budou hrát bez stresu, určitě si víc dovolí směrem dopředu a bude se na co dívat.“

Opavě se sice venku v letošním ročníku vůbec nedaří, na Slovácko ale nechce jen přijet odevzdat body. „Venku jsme na jaře ještě nevyhráli. Je třeba s tím něco udělat,“ chce se se sezonou rozloučit vítězstvím opavský trenér Radoslav Látal. „Samozřejmě, že k soupeři cítíme respekt, vždyť v poháru se dostal až do finále,“ dodal bývalý dlouholetý reprezentant.

Soupeře v žádném případě nepodceňuje ani jeho protějšek. „Opava má v týmu celou řadu výborných fotbalistů s prvoligovými zkušenostmi, takže nás nečeká nic jednoduchého. Ale jak už jsem říkal, chceme vyhrát,“ uzavřel Josef Mazura.

Zápas na Městském stadionu v Uherském Hradišti má v sobotu netradičně výkop už v 15 hodin, jelikož všechna utkání se hrají ve stejném termínu.

Předpokládaná sestava Slovácka: Filipko – Randa, Němčický, Formánek, Kubáň – Fujerik, Kordula, Perůtka, Cleber – Chmelíček, Ondřejka.

(ms, rob)