1. HFK OLOMOUC - 1. FC SLOVÁCKO 0:1 (0:1)

Úvodní šanci zápasu zahodil domácí útočník David Korčián, který obešel dva protihráče, ale brankář Filipko jeho ránu vyrazil. HFK svého soupeře zaskočil aktivní hrou a snažil se často zakončovat. Nejpilnější byl v tomto ohledu Peter Krutý, ale jeho střely létaly mimo tyče.

Nakonec rozhodující moment celého utkání přišel už v 17. minutě. Možnost Chmelíčka skončila rohovým kopem, z něj vznikl před holickou brankou závar, který vyřešil gólem obránce Dejan Jurkič. Hosté se pak zaměřili především na hlídání náskoku a nepouštěli se do žádných velkých akcí. Po změně stran byla na domácích znát snaha o vstřelení branky, ale ze hry se moc prosadit nedokázali.

„Do zápasu jsme vstoupili dobře, byli jsme až do obdržené branky aktivní. Za bojovnost klukům nemůžu vytknout nic. Ale chybělo mi dohrávání akcí. Třicet metrů před brankou soupeře jsme nedali žádnou nástavbu. Měli jsme sice první šanci, ale potom nic,“ litoval trenér HFK Josef Mucha.

„Věděli jsme, že to bude hodně těžké utkání. Holice měla před zápasem o dva body méně. V naší hře mi trošičku chyběla organizace. Možná by to vypadalo jinak, kdyby domácí Korčián na začátku proměnil šanci. Předpokládali jsme, že budeme schopni dát gól ze standardky, což se nám podařilo,“ mnul si ruce kouč Slovácka Josef Mazura.

Branka: 17. Jurkič. Rozhodčí: Možíš - Handlíř, Gallo. ŽK: Vajda - Cleber, Chmelíček. Diváci: 946.
HFK: Šrom - Dadák, Kalvoda, Lukášek, Josefík - Ja. Mucha (77. Libič), Grim (65. Zlatohlavý), Kučerňák, Vajda - Krutý (65. Vrána), Korčián. Trenér: Mucha.
Slovácko: Filipko - Randa, Němčický, Formánek, Jurkič - Fujerik, Perůtka, Gorner, Cleber (80. Kazár) - Chmelíček (90. Reinberk), Holub (72. Sládek). Trenér: Mazura.